برگزاری مراسم اختتامیه رویداد صنایع خلاق در اردبیل/ برگزیدگان ایده‌های منتخب تجلیل شدند

۱۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۰ کد : ۴۰۵۰۸ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
رویداد «صنایع خلاق با محوریت گیاهان دارویی و گردشگری» استان اردبیل با تجلیل از برگزیدگان ایده‌های منتخب و داوران به کار خود پایان داد.
برگزاری مراسم اختتامیه رویداد صنایع خلاق در اردبیل/ برگزیدگان ایده‌های منتخب تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل در مراسم اختتامیه این رویداد که در محل سالن ورزشی رضازاده اردبیل برگزار شد، هدف از اجرای رویداد صنایع خلاق را حمایت وتجاری‌سازی ایده‌های قابل اجرا در استان دانست و افزود: برگزاری چنین رویدادی باعث انتقال تجربیات مربیان کسب و کار و کارآفرینان موفق به صاحبان ایده و حمایت از ایده‌های منتخب در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی و تولید ثروت پایدار می‌شود.

مهران اوچی اردبیلی، یکی از مزیت‌های مهم جهاد دانشگاهی را توجه به ایده‌های جوانان و تبدیل ایده به فناوری اعلام و تصریح کرد:  رویداد صنایع خلاق به همت مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری اردبیل و اداره کل ورزش و جوانان استان و با همکاری شتاب دهنده جاویدان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی اردبیل در سال جاری و در راستای کمک به توسعه کسب و کارهای دانش‌محور و همچنین شناسایی، نیازسنجی، آسیب‌شناسی، جذب، حمایت و راه‌اندازی ایده‌های کارآفرین با قابلیت تجاری‌سازی و اشتغال‌زایی و شتاب‌دهی به فعالیت‌های کسب و کارهای جوان استان آغاز به کار کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان از برگزاری 25 رویداد و 26 کارگاه آموزشی به همت این مرکز در سال 1400 خبر داد و اضافه کرد: با توجه به نقش و اهمیت جوانان در ورود به عرصه‌های خلاقیت و کارافرینی در کشور، آموزش مهارت‌های خلاقیت و نوآوری به قشر جوان و فارغ‌التحصیل و جویای کار می‌تواند زمینه مساعدی برای اشتغال‌زایی و رونق استان فراهم کند.

 

  • کمک به تحقق ایده‌های جوانان، مأموریت‌ اداره کل ورزش و جوانان

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این مراسم گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی که با مشارکت این اداره کل و جهاد دانشگاهی استان در سال 1400 ایجاد شده با فعالیت مؤثر خود توانسته است به یکی از مراکز مهم در حوزه ایده‌پردازی برای جوانان تبدیل شود که جوانان ما باید از این فرصت و این مرکز، بهترین و بهینه‌ترین استفاده را ببرند.

سجاد انوشیروانی با تشکر از اهتمام جهاد دانشگاهی در پیشبرد اهداف مرکز نوآوری و شتابدهی افزود: از آنجا که بیانات و شعارهای منتخب سال مقام معظم رهبری بر محور تولید و حمایت از اشتغال و تولید داخلی استوار است به همین خاطر این مرکز می‌تواند بستر مناسبی برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و ایده‌پردازی‌های مناسب آنان و تعالی استان باشد.

وی یکی از مأموریت‌های اداره کل ورزش و جوانان را کمک به تحقق ایده‌های جوانان عنوان و تاکید کرد: اردبیل با توجه به پتانسیل‌های خود به ویژه در حوزه گردشگری و گیاهان دارویی می‌تواند به‌عنوان استان ممتاز و سرآمد باشد و جوانان می‌توانند با ایده‌های خلاقانه خود در این زمینه کمک کنند.

انوشیروانی ادامه داد: رسالت این اداره کل، حمایت از جوانانی است که دغدغه پیشرفت و توسعه استان را در جوانب مختلف دارند تا آنان با حمایت دستگاه‌های متولی به‌خصوص ورزش و جوانان بتوانند با ایده‌های خود باعث توسعه این حوزه باشند.

  • گردشگری و گیاهان دارویی اردبیل، توجه بر پایه صنایع خلاق را می‌طلبد

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل هم در این مراسم به سیاست‌های کلان دولت در توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های دولتی و خصوصی اشاره و خاطرنشان کرد: استان اردبیل از مراکز مهم گردشگری و گیاهان دارویی کشور می باشد که توجه بیش از پیش به اهمیت آن در اقتصاد استان بر پایه صنایع خلاق را می‌طلبد.‌

حبیب ابراهیم‌پور اهمیت گیاهان دارویی را برشمرد و خاطرنشان کرد: فناوران این حوزه می‌توانند با تکیه بر علم و فناوری‌های ابداعی خود و با دانش نوین داروهای گیاهی تولید و روانه بازارهای کشورهای حوزه قفقاز کنند.‌

وی گفت: پارک علم و فناوری و مراکز رشد اقماری استان اردبیل به دنبال افزایش دانش فنی داروهای گیاهی در راستای افزایش کسب و کارهای زیست‌بوم فناوری هستند تا بتوانند گفتمان اقتصادی جدیدی بر پایه پتانسیل‌های زیستی و جغرافیایی استان ایجاد کنند.

ابراهیم‌پور، پتانسیل‌های گردشگری استان اردبیل را برشمرد و از شرکت‌ها و واحدهای فناور حوزه گردشگری خواست نقش خود را در ارائه فناوری‌های نوین مرتبط با این حوزه پر رنگ نمایند تا بتوانند به جذب و ماندگاری گردشگر در سطح استان کمک کنند.

در پایان این مراسم از برگزیدگان ایده‌های منتخب، داوران و عواول اجرایی رویداد تجلیل شد.

کلید واژه ها: مرکز نوآوری و شتابدهی استان اردبیل رویداد صنایع خلاق اختتامیه گردشگری گیاهان دارویی


نظر شما :