آیین گرامیداشت مقام زن در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

۲۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۶ کد : ۵۲۸۱۰ فرهنگی تاپ خبر
آیین گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و مقام زن در جهاددانشگاهی اردبیل با حضور بانوان شاغل در این مجموعه برگزار شد.
آیین گرامیداشت مقام زن در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل؛ در این مراسم که در قالب نشست «هم‌اندیشی حجاب و عفاف» برگزار شد، ماهرخ اللهیاری، مدرس دانشگاههای استان اردبیل، گفت: زن زیباترین واژه آفرینش است و مؤثرترین عامل تربیت و سلامت روحی، روانی و جسمی فرزند، همسر و جامعه است. اهمیت پرداختن به موضوع زن ریشه در اهمیت نهاد خانواده دارد، چرا که نهاد مقدس خانواده رکن بنیادین اجتماع بشری است.

وی ادامه داد: اولین شرط داشتن جامعه‌ای سالم و پویا حفظ سلامت و پایداری خانواده است که این موضوع نیز در گرو نقش‌آفرینی سازنده زنان در خانواده است، اگر چنین نباشد بخش زیادی از هویت اجتماعی انسانی نابود می‌شود و در پی آن تلاش‌های فردی و اجتماعی بی‌ثمر و نافرجام خواهد ماند.

اللهیاری با بیان اینکه تکالیف و حقوق اسلام برای زن مطابق طبیعت آنان در نظر گرفته شده است، گفت: اسلام به زن امنیت کامل می‌بخشد و از او در برابر شرایط نامساعد و دشواری‌های زندگی محافظت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب تنها در پوشش نیست افزود: ما باید در گفتار، رفتار، نگاه و غیره نیز عفاف داشته باشیم .

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، نیز در این مراسم با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) تصریح کرد: غایت خلقت این است که یک الگوی کامل داشته باشیم. جایگاه فاطمه(س) یک جایگاه رفیع است. حرف نخست را خانواده و تربیت در خانواده می‌زند. بنابراین اگر عناصر خانواده، زنان و مادران که نقش اصلی را بر عهده دارند، در سلامت باشند، تعالی خانواده را در پی خواهد داشت.

مهران اوچی اردبیلی ادامه داد: بانوان جهادگر در این نهاد انقلابی، توام با روحیه و همت جهادی در کنار وظایف خانه‌داری، همسرداری، و فرزندداری، در پیشبرد اهداف ما را یاری می کنند که تقدیر از تلاش آنان به هیچ عنوان با لوح و هدیه قابل تقدیر نیست.

وی با اعلام اینکه بیش از 40 درصد اعضای شاغل در جهاددانشگاهی استان اردبیل را بانوان تشکیل می دهد ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی به تبعیت از دین مبین اسلام همواره به زنان جایگاه ویژه قائل بوده است و در این مقطع با توجه به وضعیت حاکم در جامعه بانوان امروز وظایف سنگینی دارند چرا که امروز دشمنان ایران، بانوان را هدف قرار داده اند.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل به جایگاه زن در اسلام اشاره کرد و گفت: جایگاه زن در اسلام دارای محدودیت نیست بلکه حرمتی برای زن قایل شده است که در هیچ مکتبی نیست.

وی، با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی به ذات خود نهادی مقدس است بیان داشت: این نهاد انقلابی از بالاترین معنویت برخوردار است بنابراین اعضای آن نیز افرادی با معنویت بالا بوده و به معنای تام جهادگر هستند .

اوچی اردبیلی تربیت نیروی کارآمد را از کارکردهای جهاددانشگاهی عنوان کرد و افزود: امروز نیازمند تربیت نیروی‌های متخصص و توانمند هستیم و جهاددانشگاهی در این راستا برنامه‌های مدون دارد.

در پایان این مراسم از بانوان جهادگر جهاددانشگاهی استان اردبیل با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

  

 

کلید واژه ها: روز زن ولادت حضرت فاطمه (س) جهاددانشگاهی اردبیل


نظر شما :