به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل؛

کتاب «طراحی و ساخت توربین ارشمیدسی هیبریدی» منتشر شد

۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۱۴ کد : ۵۲۶۷۳ فرهنگی تاپ خبر معرفی کتاب‌های منتشر شده
انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «طراحی و ساخت توربین ارشمیدسی هیبریدی» با رویکردی به حوزه فنی و مهندسی به ویژه مهندسی مکانیک تبدیل انرژی، انرژی‌های نو و توربین آبی را منتشر کرد.
کتاب «طراحی و ساخت توربین ارشمیدسی هیبریدی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل؛ این کتاب توسط مهندس «محسن سیفی داوری» عضو نخبه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان اردبیل، مهندس «حسین سیفی داوری»، دکتر «حسن حسین زاده» و دکتر «بابک غلامی نیا» اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به رشته تحریر درآمده است.

توربین بادی ارشمیدسی نوع جدیدی از توربین بادی است که از سه پره مدور تشکیل شده است. این‌ها بصورت سیم‌پیچ به دور یکدیگر پیچیده شده و سپس منبسط می‌شوند و یک توربین مخروطی سه بعدی ایجاد می‌کنند. برخلاف توربین‌های بادی محور افقی قدیمی که از نیروی بالابر برای گرفتن نیرو از انرژی باد استفاده می‌کنند، توربین بادی مارپیچ ارشمیدسی هم از نیروی بالابر و هم نیروی کشش استفاده می‌کند. این ساختار ویژه تضمین می‌کند که باد با زاویه موثر 60 درجه به داخل توربین کشیده می‌شود و باد توسط سیم پیچ‌ها 90 درجه می‌چرخد.

این توربین بادی قابلیت تولید گشتاور بالا در سرعت باد کم‌تر را دارد که آن را نسبت به سایر توربین‌های بادی برای تولید برق در مقیاس کوچک بهتر می‌کند. عدم نیاز به تجهیزات الکترونیکی در مکانیزم انحراف به کار رفته در این مدل که هزینه توربین بادی را کاهش می‌دهد. نتایج تجربی مدل کار با نتایج تحلیلی به دست آمده از تجزیه و تحلیل CFD شباهت دارد.

کتاب «طراحی و ساخت توربین ارشمیدسی هیبریدی» 146 صفحه ای، در 5 فصل گردآوری شده و به قیمت ۸۰۰۰۰۰ ریال در دسترس علاقمندان می‌باشد.

کلید واژه ها: کتاب «طراحی و ساخت توربین ارشمیدسی هیبریدی» انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل جهاددانشگاهی استان اردبیل


( ۱ )

نظر شما :