به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل؛

کتاب «اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» منتشر شد

۰۷ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۸ کد : ۵۲۰۹۰ فرهنگی تاپ خبر معرفی کتاب‌های منتشر شده
انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب « اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» با رویکردی به حوزه‌های علوم پایه و پزشکی به ویژه رشته‌های مرتبط با مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی را منتشر کرد.
کتاب «اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل؛ این کتاب در سال 2019 توسط والنتینا ای. بالاس، لی‌هوانگ سون، سودان جاها، مانجو خاری و راقوندرا کومار در دپارتمان مهندسی و علوم کامپیوتر کشور هندوستان به رشته تحریر درآمده و توسط دکتر «همایون ابراهیمیان» و دکتر «شیوا رزاق زاده» اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، «فرزانه والی»، «محمد شاددلو» و «محمد جمالپور» ترجمه شده است.

هدف این کتاب اطلاع رسانی و آموزش مخاطبان خود در مورد قدرت محاسبات در کاوش داده‌های بیولوژیکی، بیوانفورماتیک و ارتباط متقابل بین زیست‌شناسی و اینترنت اشیا (IoT) می‌باشد که عمدتاً برای استفاده در سطوح پایه و متوسط برای دانشجویان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، محققان و پزشکان در نظر گرفته شده است.

کتاب« اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» یافته‌های چند رشته‌ای و پویا را در زمینه‌های علوم کامپیوتر و زیست‌شناسی ارائه کرده و طیف وسیعی از موضوعات در زمینه زیست پزشکی و رابط آن با روش‌های محاسباتی را پوشش داده و تنوع گسترده موضوعات دیدگاه‌های متعددی را در مورد تعدادی از رشته‌ها به خوانندگان ارائه می‌دهد.

گره حسگر تشخیص نفوذ؛ هوشمند، کم‌هزینه، مبتنی براینترنت اشیا، انسان‌شناسی به کمک مدلسازی یک سیستم فازی برای تشخیص علائم بیماری طب سنتی ویتنامی با ترکیب قوانین مثبت و منفی، جراحی با هدایت تصویر از طریق اینترنت اشیا، اینترنت اشیاء در تحقیقات کشاورزی در مورد بیماری‌های گیاهی و سطح مواد مغذی با استفاده از تکنیک‌های آنالیز تصویر، مروری کوتاه بر اینترنت اشیا در مراقبت‌های بهداشتی، چرا داده‏های کلان و آن چیست؟ تأثیر اساسی کلان داده‏ها در صنعت پزشکی، روند‌های نوظهور برنامه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء در زندگی روزمره، ترکیب تحلیل‌های پیشگویانه و هوش مصنوعی با هوش انسانی در جراحی مبتنی بر تصاویر اینترنت اشیاء، فناوری اینترنت اشیاء و استخراج و پردازش داده‏های بزرگ پزشکی بزرگ در بهداشت الکترونیکی مطالب مهم این کتاب را تشکیل می‌دهند.

کتاب« اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» 456 صفحه ای، در 13 فصل گردآوری شده است و به قیمت 1000000 ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.

کلید واژه ها: اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل جهاددانشگاهی استان


نظر شما :