جهادگران جهاددانشگاهی اردبیل با "ناصر دستاری" جانباز جنگ تحمیلی دیدار کردند

۱۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۴ کد : ۵۱۴۷۷ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی اردبیل به همراه معاونان و مدیران این واحد با جانباز ۷۰ درصدی جنگ تحمیلی، سردار "ناصردستاری " دیدار کردند.
جهادگران جهاددانشگاهی اردبیل با "ناصر دستاری" جانباز جنگ تحمیلی دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، این دیدار که با هماهنگی فرمانداری اردبیل و در قالب طرح "همسفرخورشید و دیدار و تجلیل از همسران جانبازان 70 درصد" و با هدف تجدید بیعت با آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی صورت گرفت، دکتر مهران اوچی اردبیلی، گفت:  باگذشت چندین سال از پایان جنگ تحمیلی، هنوز در برخی خانه‌ها جنگ پایان نیافته و حماسه آفرینی در جبهه عشق و ایثار همچنان ادامه دارد.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل اظهار داشت: همیشه زمانی که صحبت از جنگ به میان می‌آید ذهن‌ها تنها درگیر سربازان و مردان در مناطق جنگی می‌شود ولی حقیقت این است که در هرجنگ این زنان بوده‌اند که نقش موثری داشته‌اند. زنانی که در زمان خود جنگ پشت جبهه مقاومت کرده و اکنون بعد از گذشت بیش از سه دهه، جوانی و عمر خود را صرف مراقبت و التیام دادن زخم‌های یادگاران جنگ می‌کنند.

وی اظهار کرد: دیدار با خانواده‌های شهدا هم روح ما را تازه می‌کند هم بر این موضوع تلنگر می‌زند که نباید بنشینیم و نگاه کنیم بلکه تلاش کنیم و با فرهنگ خودباوری که داریم در جهت پیشرفت کشور و محکم کردن پایه‌های نظام اسلامی حرکت کنیم.

اوچی اردبیلی افزود: مجموعه جهاددانشگاهی شهدایی را در زمان جنگ تحمیلی  تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و امیدواریم این شهدا که ما را می‌بینند و شاهد اعمال ما هستند از خدمات این نهاد به مردم و شهروندان رضایت داشته باشند

وی تقدیر از جانبازان و همسران فداکار آنان را وظیفه هر خادم انقلاب عنوان کرد و افزود: هر لجظه زندگی جانبازان عبادت است و جهادگران دانشگاهی سربازان انقلاب هستند و خدمت به جامعه ایثار و شهادت را وظیفه خود می‌دانند .

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل با معرفی مختصری از اهداف و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گفت: این نهاد در زمینه‌های آموزش، کوتاه مدت و آموزش بلند مدت، حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی فعالیت دارد و در حوزه پژوهشی در این استان کارهای ارزشمندی مانند راه‌اندازی مرکز درمان ناباروی قفقاز و نمایندگی بانک خون بند ناف نوزاد، شعبه ای از پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی جهت خدمت‌رسانی به شهروندان فعالیت می‌کند که این مرکز با درمان موفق‌آمیز خود توانسته است امید به زندگی را در 2700 خانواده‌ نابارور افزایش دهد.

وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا، سیناپرس در جهاددانشگاهی اردبیل اظهار کرد: برگزاری مناظره‌های دانشجویی و کرسی‌های آزاداندیشی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری توسط معاونت فرهنگی از فعالیت‌های دیگر جهاددانشگاهی در بخش دانشجویی است .

  در ادامه این دیدار، سردار ناصر دستاری، جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی با اشاره وضعیت جانبازی خود تصریح کرد: 37 سال است که در روی تخت هستم گله‌ای از وضعیت خود نداشته  و از خدمت به نظام و انقلاب غفلت نکرده و هر زمان در مکان‌های و برنامه‌های مختلف تلاش کرده‌ام اهداف نظام را برای جوانان تبیین کنم .

وی ادامه داد: در زمان جنگ جوانان 13 ساله ما جانشان را نثار انقلاب کردند و امروز باید جوانان ما با اهداف آنان و شهدا و جانبازان آشنا شوند و ارزش‌های انقلاب را بفهمند تا بازیچه دست دشمنان نشوند و این مهم وظیفه تک تک مسئولین کشور است.

دستاری ادامه داد: در راستای تبیین ارزش‌های انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت صدا و سیما باید هر هفته برنامه‌ای تدارک ببیند و تریبون را به جانبازان بدهند تا با جوانان در ارتباط باشند تا زمینه تبیین ارزش های انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت محقق شود.

در پایان این دیدار از خانم معصومه بدری، همسر جانباز ناصر دستاری با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد .

گفتنی است؛ سردار ناصر دستاری شهید زنده منطقه شمالغرب کشور، جانباز قطع نخاعی بیش از 70 درصد در بیست و یکمین روز از اسفند سال 1366 هنگام ماموریت به ماوت و حمل مهمات به خط مقدم به درجه رفیع جانبازی و قطع نخاعی نائل امده است.

کلید واژه ها: همسفران خورشید ناصردستاری جانباز جنگ تحمیلی رئیس جهاددانشگاهی استان


( ۱ )

نظر شما :