بازید معاون استاندار اردبیل از پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته جهاددانشگاهی اردبیل

۰۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۱ کد : ۵۱۱۹۰ پژوهشی تاپ خبر
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل از پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته صنعتی جهاددانشگاهی اردبیل بازدید و بر ضرورت توسعه آن تاکید کرد .
بازید معاون استاندار اردبیل از پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در این بازدید راه‌اندازی خط تولید نشاسته صنعتی در سال 1400 را یکی از خدمات دانش‌بنیان جهاددانشگاهی در استان اردبیل اعلام و بیان کرد: این واحد تولیدی که با همکاری پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی ایجاد شده است، می‌تواند ۵۰۰ تن از نیاز صنعت نفت کشور به نشاسته صنعتی مورد نیاز در گِل حفاری را که یک محصول وارداتی است، تامین و به صرفه‌جویی ارزی کشور کمک کند.

مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه یکی از محصولات قابل ارائه این خط تولیدی، نشاسته حفاری است که به روش اکستروژن تولید می‌شود، اضافه کرد: در این خط تولید که برای اولین بار به دست پژوهشگران جهاد دانشگاهی طراحی و ساخته شده، با لحاظ کردن امکانات مختلف در ساخت تجهیزات، امکان تولید محصولات متنوع بر مبنای نشاسته فراهم شده است.

وی با اعلام اینکه فعالیت های پژوهشی در راستای تولید محصولات دیگر از نشاسته انجام شده است تصریح کرد: آمادگی لازم را برای تولید 9 محصول صنعتی از نشاسته، مثل نشاسته سبز، فسفری، پلیمری و ...  را داریم.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل افزود: در راستای فروش محصولات این خط تولید با شرکت های حفاری صنعت و نفت رایزنی های لازم  انجام و نمونه های هایی از تولیدات به شرکت های یاد شده ارائه شده است که شرکت حفاری نفت خیز جنوب برای خرید اعلام امادگی کرده است و در صدد عقد قرار داد برای فروش محصولات هستیم .

وی ظرفیت تولید پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته جهاددانشگاهی اردبیل را 500 تن و نیاز کشور به این محصول را 4 هزار تن اعلام کرد و  ادامه  داد:  در تلاش هستیم ظرفیت این خط تولید را به 2000 تن در سال افزایش دهیم که برای تحقق این امر نیاز است نشستی مشترک با وزارت نفت و استاندار اردبیل جهت معرفی این محصول انجام گردد که  در این صورت برای 30 نفر نیز اشتغال زایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل نیز در این بازدید، بر حمایت از طرح های اقتصادی تاکید کرد و گفت: رفع موانع در حوزه تولید موجب رونق و پیشرفت اقتصادی استان خواهد شد.

یاسر عبداللهی تاکید کرد: مکاتبات لازم با استانداری اردبیل در هفته جاری از سوی جهاددانشگاهی در راستای جذب حمایت های لازم انجام شود تا اقدامات بعدی در این راستای از وزرات نفت انجام گردد.

کلید واژه ها: رئیس جهاددانشگاهی استان خط تولید نشاسته صنعتی معاون استانداری اردبیل بازدید


نظر شما :