حضور شرکت های فناور مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در جشنواره جهادگران علم و فناوری

۰۱ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۲ کد : ۵۱۰۲۴ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
جشنواره جهادگران علم و فناوری به مناسبت هفته بسیج با حضور مقامات استانی، نخبگان، مخترعان و اقشار بسیج و با شرکت واحدهای مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل، در سالن ولایت سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل برگزار و با معرفی دانشوران برتر در عرصه علم و فناوری به کار خود پایان داد.
حضور شرکت های فناور مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در جشنواره جهادگران علم و فناوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل؛ این جشنواره، نمایشگاهی از دستاوردهای عرصه علم و فناوری استان با حضور فناوران مراکز رشد و به ویژه شرکت اعجاز افرا سیمرغ سبلان، بهینه سازان تات چیم، هسته چهارسوق و هسته دانش آموزی اکبرپور از واحدهای مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل، برپا شد که  در آن محصولات در دست تولید این واحدها، به بازدیدکنندگان عرضه شد.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل جشنواره فناوران جهادگر استان اردبیل که به مناسبت هفته بسیج در سالن ولایت اردبیل برگزار شد؛ گفت: انجام کارهای نوآورانه و خلاقانه پیشرفت و پیشبرد اهداف نظام اسلامی را رقم زده و درصدد هستیم تا مسیر را به سمت تحقق شعار سال و تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان سوق دهیم و عزت و سربلندی ملت‌ها را رقم بزنیم.

غلامحسین محمدی‌اصل بیان کرد: باید به تشویق و حمایت نخبگان به عنوان یک اصل اساسی و مهم توجه ویژه شود تا بتوانیم پیشرفت در عرصه علمی را توسعه ببخشیم و با توجه به این که شیوه جنگ امروزه  تغییر یافته است بنابراین باید از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف مورد نظر برای دستیابی به شعار سال جامه عمل بپوشانیم.

وی تصریح کرد: رسیدن به عزت و استقلال و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی یکی از اولویت‌های اساسی برای شناسایی و حمایت از افراد مستعد است که برای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باید تمام توان و تلاش خود را به کارگیریم.

وی اظهار کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری فرصتی برای نمایش توانمندی‌های بسیجیان نخبه و بررسی نقاط ضعف موجود در عرصه علم و فناوری است و با توجه به این که آشناییی با توانمندی‌های استان زمینه نشاط و امیدآفرینی را در بین جوانان افزایش می‌دهد چنین جشنواره‌هایی بستر معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرین را در استان فراهم کند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تصریح کرد: سرمایه فکری و نیروی انسانی در دنیا جزو مهم‌ترین سرمایه است و به برکت نظام جمهوری اسلامی افرادی داریم که به بازوی توانمند علم و فناوری کشور تبدیل شده‌اند.

محمدی‌اصل افزود: به موازات پیشرفت علمی در کشور به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم و هر چه داریم مدیون خون پاک شهدای والامقامی هستیم که با گذشت از جان و مال و فرزندان خود درس بزرگ ایثار، شجاعت و دلاورمردی را در جامعه به یک اصل نهادینه و مهم تبدیل کرده‌اند.

کلید واژه ها: جشنواره جهادگران علم و فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل جهاددانشگاهی استان


نظر شما :