رئیس جهاددانشگاهی اردبیل:

آماده همکاری برای ایجاد نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی در استان هستیم

۱۱ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۸ کد : ۵۰۰۵۴ عمومی آموزشی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: آماده همکاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای ایجاد بازارچه یا نمایشگاه دائمی و محلی مشاغل خانگی در استان هستیم .
آماده همکاری برای ایجاد نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی در استان هستیم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل؛ مهران اوچی اردبیلی در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به روند فعالیت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی استان اردبیل، گفت: در راستای ساماندهی مشاغل خانگی، سه هزار و 322 نفر در این طرح ثبت نام کردند که از این تعدا با سه هزار و 318  نفر تماس اولیه گرفته شده است .

وی از ارزیابی سه هزار و 316 نفر و استعدادسنجی دو هزار و 473 نفر خبر داد و افزود: برای دو هزار و 784 نفر مشاوره انجام و آموزش تخصصی و عمومی چهار و هشت ساعته داده شده و برای دو هزار و 17 نفر نیز اتصال به بازار مستقل یا پیشران محور محقق شده است .

 اوچی اردبیلی با اشاره به تجربه موفق جهاددانشگاهی در سایر استان‌ها در ایجاد بازارچه و نمایشگاه دایمی و محلی مشاغل خانگی، تصریح کرد: جهاددانشگاهی اردبیل برای ایجاد این نمایشگاه با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام آمادگی می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل استان اردبیل نیز در این نشست گفت: واجدین شرایط طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل جهت استفاده از تسهیلات مالی معرفی شده و تسریع در این امر پیگیری می شود.

بهروز رحیم زاده، اظهار داشت: جهاددانشگاهی نگاه علمی به طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دارد که برای برون رفت از مسیر انحرافی باید از نتایج تحقیقات و تجارب این نهاد انقلابی استفاده شود چرا که تیمی ارزشمند در حوزه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی تشکیل شده است .

وی ادامه داد: در سطح  استان بیش از دو هزار طرح به بانک ها جهت استفاده از تسهیلات به مبلغ 127 میلیارد تومان معرفی شده است که از این تعداد 311 طرح با مبلغ 16 میلیارد تومان موفق به اخذ تسهیلات شده است.

رحیم زاده تاکید کرد: حدود 340 طرح نیز از محل مستقل و پیشران محور طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جهاددانشگاهی جهت استفاده از تسهیلات بانکی به ما ارسال شده است که تسریع در استفاده از این تسهیلات در حال پیگیری است.

 

 

کلید واژه ها: توسعه مشاغل خانگی تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی


( ۱ )

نظر شما :