واحدهای مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در ششمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی حضور می یابند

۰۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۵ کد : ۴۹۸۶۲ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران به میزبانی ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق و علاقه‌مندان و فعالان این صنعت از تاریخ ۱۰ الی ۱۳ آبان‌ماه سال ۱۴۰۱ با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می شود که در آن واحدهای مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل حضور می یابند.
واحدهای مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل در ششمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی حضور می یابند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل؛ این رویداد با هدف عزم ملی و هم افزایی سازنده در راستای عملیاتی کردن نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی و ارتقا و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان به منزله پیشرانی برای تحرک بخشی به اقتصاد مقاومتی بر مبنای زیست‌بوم کارآفرینی برگزار می شود.

شرکت های فعال مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه فرآورده های گیاهان دارویی شامل نوشداروی سبلان، پاک داروی سبز و مهر کشاورزی دهقان مزرعه و همچنین هسته چارسوق از مرکز نوآوری و شتابدهی این واحد در ششمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی حضور خواهند یافت.

جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی از سال 1391، و به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی دفتر ریاست جمهوری به صورت دوسالانه و با حضور حداکثری مخاطبان و فعالان صنایع در کشور برگزار شده است.

این رویداد به نوبه خود بزرگ‌ترین گردهمایی تمام فعالان این حوزه اعم از فناوران، تولید کنندگان، محققان و صادرکنندگان به حساب می‌آید. پنجمین دوره این رویداد که قرار بود در شهریور ماه ۱۳۹۹ برگزار شود، به علت پاندمی کرونا به تعویق افتاد و در سال 1400 برگزار گردید و ششمین دوره این رویداد در آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل ششمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی جهاد دانشگاهی استان اردبیل


( ۲ )

نظر شما :