اجرای طرح"حمایت مالی از زوجین نابارور"  در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل

۲۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۴ کد : ۴۸۷۹۳ پژوهشی تاپ خبر
در راستای اجرایی نمودن مفاد طرح تحول نظام سلامت کشور، خدمات مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل با تخفیف مصوب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زوج‌های نابارور ارائه می‌شود.
اجرای طرح"حمایت مالی از زوجین نابارور"  در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی، رئیس جهادددانشگاهی واحد استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: در این طرح خدمات درمانی به زوج های ناباروری که تحت پوشش سازمان های بیمه ای نیستند با 90 درصد تعرفه دولتی تخفیف ارائه خواهد شد. 
وی دستورالعمل ابلاغی «حمایت مالی از زوجین نابارور» را فرصت خوبی برای رفع مشکل این زوج‌ها جهت فرزندآوری عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه حمایت از زوجین نابارور در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی مطابق با ضوابط و مقررات مندرج در دستورالعمل ابلاغ شده در مورد حمایت از زوجین نابارور و با رعایت کلیه استانداردهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اجرا خواهد شد.
رئیس جهادددانشگاهی واحد استان اردبیل اضافه کرد: این طرح بر اساس قرارداد منعقد شده با دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تا پایان مردادماه سال 1402 اجرا خواهد شد و  براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، روش‌های درمانی میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) و سونوگرافی واژینال تا سقف 90 درصد از تخفیف برخوردار می شوند. 
مهران اوچی اردبیلی از بهره‌مندی بیش از 1500 نفر از این طرح  در سال گذشته در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد و تصریح کرد: از آذرماه سال گذشته به دلیل تحت پوشش قرار گرفتن خدمات درمان ناباروری توسط سازمان‌های بیمه‌ای اجرای طرح حمایت مالی از زوجین نابارور از سوی وزارت بهداشت متوقف شده بود که امسال در راستای ارائه خدمات درمانی تخفیف‌دار به زوجهایی که تحت پوشش هیچ گونه بیمه ای نیستند دوباره این طرح از شهریورماه از سر گرفته شد. 
وی افزایش نرخ رشد جمعیت، برقراری دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری، کاهش پرداخت هزینه از طرف مردم برای درمان ناباروری و بهبود کیفیت ارائه خدمت را از اهداف کلی این طرح عنوان و خاطرنشان کرد: مطابق این دستورالعمل، زوج‌های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه، سن زوجه کمتر از 42 سال و داشتن تابعیت ایرانی حداقل یکی از زوجین، می‌توانند یک بار در سال از این طرح بهره‌مند شوند.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی استان اردبیل مرکز درمان ناباروری قفقاز


نظر شما :