رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد:

اتصال به بازار کار  ۱۳۰ نفر در شهرستان گرمی با اجرای طرح مشاغل خانگی

۱۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۵۵ کد : ۴۴۶۶۹ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان گرمی، ۱۳۰ نفر به بازار کار متصل شده‌اند.
اتصال به بازار کار  ۱۳۰ نفر در شهرستان گرمی با اجرای طرح مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی در حاشیه بازدید فرماندار شهرستان گرمی از بازارچه محلی عرضه محصولات مشاغل خانگی در روستای صمدلو این شهرستان افزود: این بازارچه به همت جهاد دانشگاهی و دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل به مدت یک هفته برگزار شد.
وی از ثبت نام 294 نفر از مردم شهرستان گرمی در 5 رشته طرح ملی توسعه مشاغل خانگی خبر داد و اضافه کرد: در مدت اجرای این طرح بیش از 200 ساعت مشاوره علمی توسط پیشران‌های این شهرستان به متقاضیان ارائه شده و 200 ساعت هم برای آنان دوره‌های آموزشی اجرا گردیده است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از سال 13۹۶ به صورت آزمایشی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر اجرا گردید، خاطرنشان کرد: با توجه به نتایج قابل قبول این طرح و ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی اجرای این طرح از سال 1398 برای رونق اقتصاد خانوار و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در ۳۱ استان آغاز شد.
اوچی اردبیلی اضافه کرد: قرار است در این طرح 54 هزار نفر در سطح کشور صاحب شغل شوند که سهم استان اردبیل از این طرح 2 هزار نفر است که نتایج مثبت آن می‌تواند در معیشت و اقتصاد خانواده‌ها تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینکه این طرح در سراسر کشور به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی در حال اجرا می باشد، ادامه داد: برای اجرای موفق و موثر این طرح کارگروه علمی برای بررسی ظرفیت‌های استان تشکیل شد که پس از ارزیابی این کارگروه، 13 رشته قالیباف، تابلوفرش، رودوزی سنتی، گلیم‌بافی، خیاط لباس، تولید گیاهان دارویی، تولید زعفران، بسته‌بندی، برنامه‌نویسی، مترجمی زبان، انیماتور، تولید چرم‌ دست‌دوز و ویراستاری احصا شد. 
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل تشریح کرد: بعد از اطلاع‌رسانی‌ها اولیه، ثبت نام استانی در اردبیل آغاز شد که بالغ بر 3 هزار و 260 نفر در این طرح ثبت نام کرده بودند بعد از این، با کمک پیشران‌ها مرحله استعدادسنجی، مشاوره و برگزاری دوره‌های مهارتی و آموزشی برای افراد واجد شرایط آغاز گردید.
گفتنی است بازارچه محلی عرضه محصولات مشاغل خانگی و برگزاری جشنواره گلاب‌گیری و عرقیات گیاهی به همت جهاد دانشگاهی و دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل از ۶ الی ۱۲ خردادماه در روستای صمدلو شهرستان گرمی برگزار شد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی استان اردبیل بازارچه محلی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :