معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل:

طرح سرباز ماهر نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مناسب سربازان داشته است

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۸ کد : ۴۳۸۱۵ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت، طرح سرباز ماهر با ارائه آموزش های مهارتی به سربازان، کمک به اشتغال پذیری و تسهیل ورود آنان به بازار کار نقش بسزایی داشته است.
طرح سرباز ماهر نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مناسب سربازان داشته است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، رضا قاسمیان با بیان این مطلب در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل خاطر نشان کرد: همت جهاد دانشگاهی برای اجرای موفق و موثر این طرح ملی در سطح استان قابل تقدیر است.

وی انجام استعداد سنجی هایلازم و غنی سازی دوره های آموزشی طرح سرباز ماهر را ضروری خواند و افزود: بازدید سربازان از واحدهای تولیدی و خدماتی موفق می تواند به آشنایی آنان با کسب و کارهای مختلف و فرا گرفتن راه و روش آغاز کسب و کارهای مختلف و فرا گرفتن راه و روش آغاز کار جدید  و نحوه مدیریت مناسب آن کمک شایانی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه امروزه مهارت آموزی یکی از مهمترین نیازهای بازار کار است و افراد دارای تخصص و مهارت زودتر جذب بازار کار می شوند،ادامه داد: اگر سربازان وظیفه در دوران خدمت مقدس سربازی، آموزش های لازم مهارتی را نبینندبعد پایان دوران خدمت به راحتی نمی توانند شغل و کسب و کار مناسبی برای خود پیدا کنند. قاسمیان بر ارتباط تنگاتنگ متولیان برگزاری طرح سرباز ماهر با خانواده هایسربازان آموزش دیده تاکید و خاطر نشان کرد: در جریان سازی این آموزش های مهارتی می بایست مشاروه های لازم به خانواده ها ارائه شود که فرزندانشان در سایه طرح سرباز ماهر به یک فرد توانمد و دارای مهارت تبدیل شده است که با کمترین حمایت مالی و معنوی از سوی آنان می تواند کسب و کاری برای خود راه اندازی کند و همچنین برای خود زندگی پایداری تشکیل دهد. وی در ادامه اجرای این طرح خواستار شد و افزود: متولیان امر باید ضمن تداوم اجرای طرح سرباز ماهر، ارائه آموزش های کاربردی دیگر را نیز در اولویت قرار دهند.

ایجادبستر لازم برای اشتغال و افزایش توانمندی قشر جوان با طرح سربلز ماهر

در این دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از آموزش بیش از هفت هزار نفر از سربازان وظیفه نیروی مسلح استان خبر داد و اضافه کرد: اجرای این طرح با عقد موافقت نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان اردبیل کلید خورد  و تاکنون سه فاز آن برای 6 هزار و 704 نفر سرباز وظیفه نیروی انتظامی، 236 نفر سرباز سپاه حضرت عباس(ع) و 254 نفر سرباز ارتش با موفقیت برگزار شده و به تائید کارفرما رسیده است.

مهران اوچی اردبیلی طول مدت دوره آموزشی طرح سرباز ماهر را 80 ساعت اعلام و خاطر نشان کرد : شرکت کنندگان در این طرح 48 ساعت آموزش مهارت های عمومی اشتغال و 32 ساعت آموزش مهارت های عمومی زندگی را گذراندند و با کسب امتیاز لازم گواهینامه معتبر آموزشی دریافت می کنند.

وی گفت: فاز سوم طرح سرباز ماهر در سال 1400 برگزار شد و در این فاز پنج هزار و 714 نفر سرباز وظیفه در پادگان های شهید مدنی اصلاندوز و شهید بیگلری مشگین شهر به صورت حضوری و مکاتبه ای از خدمات آموزشی و مهارت افزایی بهره مند شدند.

اوچی اردبیلی، همکاری مسئولین تیپ 40 متحرک هجومی ارتش مستقر در اردبیل د سراب، نیروی انتظامی و سپاه حضرت عباس (ع) استان را در اجرای بهینه سرباز ماهر  قابل تقدیر دانشت و اظهار داشت: این طرح و افزایش توانمندی قشر جوان فراهم می کند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی استان سرباز ماهر


( ۱ )

نظر شما :