رئیس جهاد دانشگاهی کشور تاکید کرد:

مرکز درمان بیماری‌های گوارشی و سرطان سینه، هدیه جهاد دانشگاهی به مردم اردبیل/ طرح‌های فناورانه به تناسب توانمندی استان‌ها حمایت می‌شود

۲۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۴ کد : ۴۱۵۵۵ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: توسعه فناورانه جهاد دانشگاهی به تناسب توانمندی استان‌ها در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری، خدمات و ... هدفگذاری شده است.
مرکز درمان بیماری‌های گوارشی و سرطان سینه، هدیه جهاد دانشگاهی به مردم اردبیل/ طرح‌های فناورانه به تناسب توانمندی استان‌ها حمایت می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، حمیدرضا طیبی در حاشیه افتتاح خط تولید نشاسته صنعتی در اردبیل در گفتگو با رسانه‌ها، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های این نهاد در بحث توسعه و پیشرفت کشور استفاده از ظرفیت‌های بومی هر استان در فعالیت‌ها و مزیت‌های فناورانه است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی و فناورانه جهاد دانشگاهی در استان‌ها با توجه به این امر راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: در استان اردبیل نیز که قطب تولید سیب زمینی است خط تولید نشاسته صنعتی برای کاربرد در صنعت حفاری راه اندازی شد.

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: در مرحله اول ظرفیت تولید این کارخانه 500 تن است و در فازهای نهایی این میزان تولید به 2 هزار تن در سال خواهد رسید تا نیاز کشور به نشاسته صنعتی مورد مصرف در صنایع حفاری با تحمل دمای بسیار بالا تامین شود.

طیبی بیان کرد: این واحد تولیدی حاصل تلاش محققان جهاد دانشگاهی اردبیل است که به صورت پایلوت امروز در اردبیل شاهد راه اندازی آن هستیم و ظرفیت گسترش تا فازهای بالاتر را دارد.

وی همچنین از کلنگ‌زنی مجتمع سلامت جهاد دانشگاهی اردبیل با هدف افزایش ارائه خدمات پزشکی این نهاد در حوززه تخصصی درمان ناباروری و بیماری های صعب العلاج خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری و مساعدت مسئولان استانی شعبه‌ای از مرکز درمان بیماری‌های گوارشی و سرطان سینه در اردبیل راه‌اندازی شود تا پاسخی به مطالبات مردم این دیار داده باشیم.

کلید واژه ها: دکتر طیبی مصاحبه با رسانه جهاد دانشگاهی استان اردبیل


نظر شما :