سه عنوان کتاب انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل در بین برگزیدگان چهارمین دوره کتاب سال استان

۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۵ کد : ۳۸۱۳۱ فرهنگی تاپ خبر
با برگزاری اختتامیه چهارمین دوره کتاب سال استان اردبیل، برگزیدگان این دوره معرفی شدند که در آن، از پدیدآورندگان سه عنوان کتاب انتشارات جهاد دانشگاهی استان تجلیل شد.
سه عنوان کتاب انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل در بین برگزیدگان چهارمین دوره کتاب سال استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مدیر انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: در چهارمین دوره انتخاب کتاب سال استان، ۱۱۵ اثر در موضوعات ده گانۀ رده بندی دیویی و نیز گروه کودک و نوجوان مورد ارزیابی قرار گرفت که بعد از مرحلۀ اول داوری  34 عنوان کتاب به مرحلۀ دوم راه یافت و از میان این آثار، پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، 5 عنوان کتاب، برگزیده و 9 عنوان کتاب، شایستۀ تقدیر شناخته شد.

 

 

مهران محمدی با بیان اینکه بخش نهایی این جشنواره در تهران و از طریق خانه کتاب و ادبیات ایران مورد ارزیابی قرار گرفته است، اظهار کرد: کتاب‌های جهاددانشگاهی استان اردبیل در دو حوزه علوم کاربردی علوم پزشکی و مهندسی کشاورزی و دامپروری حائز امتیاز برتر شده و به عنوان کتاب سال های 98 و 99 شناخته شد.

وی ادامه داد: کتاب ابزار دقیق در پزشکی، تألیف ناتاراجان،آر، آناندا و ترجمۀ بابک رضایی افشار در بخش علوم کاربردی پزشکی و کتاب کاربرد تنظیم کننده های رشد گیاهی در کشت بافت، تألیف کامران مرادی در بخش علوم کاربردی مهندسی کشاورزی و دامپروری در این دوره به عنوان کتاب سال استان معرفی شدند که لوح تقدیر آن ها، به امضای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل و مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران رسیده است.

وی با اشاره به نامزدی 15 کتاب از انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل در این دوره خاطرنشان کرد: کتاب مفاهیم زیستی در بیوتکنولوژی علوم دامی، تألیف دکتر هدایت ایوریق و دکتر اکبر ابرغانی در بخش علوم کاربردی مهندسی کشاورزی و دامپروری نیز به عنوان کتاب شایسته تقدیر مورد تجلیل قرار گرفت.

مدیر انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: این انتشارات با دارا بودن ساختار شورای علمی، بررسی کتاب و داوری تخصصی از پذیرش و چاپ کتاب های دانشگاهی و آموزشی استقبال می کند.

محمدی با بیان اینکه تاکنون 161 عنوان کتاب در این انتشارات چاپ و وارد بازار نشر شده است، اضافه کرد: انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل همچنین همه ساله در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارائه آموزش های مرتبط و برگزاری مسابقات کتابخوانی نیز برنامه های مناسبی برگزار می کند.

وی از پدیدآورندگان کتاب های دانشگاهی به ویژه پژوهشگران، دانشجویان، اساتید دانشگاه ها و اعضای هیات علمی برای چاپ کتاب‌های علمی و آموزشی دعوت به همکاری کرد.

text to speech icon

کلید واژه ها: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب سال


نظر شما :