به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل؛

کتاب تبدیل لیگنین به مواد شیمیایی و مواد زیست پایه منتشر شد

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۱ کد : ۳۶۵۱۰ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «لیگنین به مواد شیمیایی و مواد زیست پایه» صفحه توسط انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل در ۸ فصل و ۲۱۶ صفحه منتشر شد.
کتاب تبدیل لیگنین به مواد شیمیایی و مواد زیست پایه منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، این کتاب که در سال 2017 توسط دکتر چونگبائو خو و دکتر فاطمه فردوسیان در کشور کانادا تألیف شده بود توسط دکتر کیوان شایسته، عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی و مهندس قاسم محمدزاده، دانشجوی مقطع دکتری ترجمه شده است.

کتاب «لیگنین به مواد شیمیایی و مواد زیست پایه» مروری بر انواع مختلف لیگنین و ساختارها و خصوصیات منحصر به فرد آن‌ها و استفاده از لیگنین فنی خام یا اصلاح شده برای به دست آوردن محصولات زیستی ارزشمند مانند رزین‌ها، چسب‌های پایه لیگنین، اپوکسی‌ها، فوم‌های پلی یورتان و نیز تقویت کننده الیاف لاستیک و کربن و به عنوان پخش کننده مایعات حفاری در صنعت نفت و گاز دارد.

همچنین در این کتاب به روش‌های مختلف اصلاح حرارتی، شیمیایی(پیرولیز، مایع سازی مستقیم و دپلیمریزاسیون) برای تبدیل لیگنین به روغن‌ها و مواد اولیه شیمیایی و همچنین استفاده از لیگنین خام، روغن‌های مشتق شده از لیگنین یا لیگنین‌های دپلیمر شده(DL) با کاهش وزن مولکولی و بهبود واکنش برای تولید رزین، چسب PF مبتنی بر لیگنین، فوم PF / PU و رزین اپوکسی پرداخت شده است.

طیف وسیعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان دانشگاهی و صنعتی و پزشکان در زمینه مختلف علمی و فنی مهندسی شیمی، بیوتکنولوژی، علوم مواد و جنگل‌داری می‌توانند از اطلاعات این کتاب بهره‌مند شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب که چاپ اول آن در تابستان با قیمت 500 هزار ریال عرضه شد با شماره 33749503-045داخلی 111 تماس حاصل نمایند.


نظر شما :