به همت جهاد دانشگاهی؛

دوره آموزشی فرش‌بافی در گرمی برگزار شد

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۴ کد : ۳۶۵۰۹ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
به همت دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل، دوره آموزشی فرش‌بافی برای متقاضیان این رشته در شهرستان گرمی برگزار شد.
دوره آموزشی فرش‌بافی در گرمی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مسئول مرکز آموزش کوتاه مدت جهاد دانشگاهی شهرستان گرمی با اعلام این خبر افزود: هدف از این دوره هشت ساعته توانمندسازی، افزایش مهارت‌های تخصصی، ارتقای تخصصی بافندگان فرش و اتصال به بازار در بین متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی بود.

سید فاضل فاتحی اضافه کرد: با توجه به ثبت نام تعداد قابل توجهی از متقاضیان این شهرستان در رشته بافندگی فرش، برگزاری این دوره با حضور پیشران رشته بافندگی تابلوفرش با استقبال خوب هنرجویان مواجه شد.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان پس از کسب مهارت‌های مدنظر، با حمایت پیشران مربوطه وارد بازار کار خواهند شد، خاطرنشان کرد: در این دوره آموزشی علی رشیدی، مدرس فرش‌بافی، فرآیندهای مختلف بافندگی تابلوفرش از جمله نحوه برش، چله‌کشی، نحوه کوبیدن رج‌ها و قیچی زدن، گره زدن، نقشه‌خوانی و سایر موارد مربوطه را به حاضران جلسه تبیین کرد.

گفتنی است طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به کارفرمایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان توسط جهاد دانشگاهی اردبیل در حال اجراست و دبیرخانه آن برای ارائه خدمات تعریف شده طرح در جهاد دانشگاهی استان دایر می‌باشد.


نظر شما :