به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی؛

برگزاری کارگاه آموزشی امور مالی و مالیاتی در اردبیل

۱۲ مهر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۶ کد : ۳۶۴۳۱ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل کارگاه آموزشی «امور مالی و مالیاتی» به صورت مجازی برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی امور مالی و مالیاتی در اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه که از مجموعه برنامه‌های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان اجرا شد، مسلم پورحسین، مدرس دانشگاه، تغییرات قانون مالیات‌های مستقیم را تشریح و تکالیف و معافیت‌های مالیاتی جدید شرکت‌های دانش بنیان و تاسیسات گردشگری را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه توانمندسازی فعالان حوزه گردشگری باید در اولویت برنامه‌های آموزشی قرار گیرد، تصریح کرد: تسلط مدیران واحدها و فعالان کسب و کارهای مختلف به مباحث مالی به ویژه مدیریت مالی و قوانین و مقررات جاری سبب رونق حوزه‌های مدنظر می‌شود.

این مدرس دانشگاه با تأکید بر لزوم آشنایی فعالین شرکت‌های دانش بنیان و تأسیسات گردشگری با امورات حسابداری و قوانین مالیاتی گفت: انجام تکالیف مالیاتی از جمله تنظیم نحوه تحریر دفاتر قانونی و ارسال اظهارنامه‌های مالیاتی از مواردی است که فعالین حوزه‌های مختلف باید به آن توجه کنند.

پورحسین با اشاره به اهمیت نحوه ارسال درخواست استفاده از معافیت مالیاتی توسط شرکت‌های دانش بنیان، افزود: رعایت اصول حسابداری و قوانین مالیاتی جهت بهره‌مندی از معافیت‌های پیش‌بینی شده و جلوگیری از جرایم مالیاتی برای همه کسب و کارهای رسمی ضروری است.

وی در بخش پایانی کارگاه، مباحث عمومی مالیات نظیر بررسی مواردی از دستورالعمل‌های جدید مالیاتی و تکالیف مالیاتی اشخاص حقوقی، مالیات بر ارزش افزوده، صورت معاملات فصلی و نکاتی جامع و کاربردی در حوزه دادرسی مالیاتی را تبیین کرد.

در پایان این کارگاه به پرسش‌های حاضران از سوی مدرس کارگاه پاسخ‌های لازم ارائه و راهنمایی‌های مناسب پیشنهاد شد.


نظر شما :