به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل؛

کتاب راهنمای جامع زراعت ذرت منتشر شد

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۰ کد : ۳۶۲۷۷ فرهنگی تاپ خبر
انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «راهنمای جامع زراعت ذرت(پیش از کاشت تا پس از برداشت)» را در ۴ فصل و ۱۰۴ صفحه منتشر کرد.
کتاب راهنمای جامع زراعت ذرت منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، این کتاب توسط دکتر محمدرضا شیری، عضو هیات علمی موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور برای استفاده در رشته‌های کشاورزی به ویژه زراعت به رشته تالیف درآمده است.

در کتاب مذکور مراحل رشد گیاه به صورت گام به گام و بر اساس تقویم زراعی در قالب دستورالعمل مدون و کاربردی در زمینه کاشت، داشت، برداشت و انبارداری ذرت شامل انتخاب زمین و رقم مناسب منطقه، تراکم بوته مطلوب، تاریخ کاشت، تغذیه گیاه، آبیاری، آفات و بیماری‌هـای مهم ذرت برای اسـتفاده مروجین، کارشناسـان و کـشاورزان ذرت کار تبیین شده است.

مراحل نموی، کشت، خاک مناسب، انتخاب رقم، تناوب زراعی، دفع علف‌های هرز، تغذیه‌غذایی، مدیریت آفات، علایم و نشانه‌های برخی از مشکلات در مزرعه، تهیه بستر مناسب بذر و مراقبت‌های زراعی گیاه ذرت، قسمت‌های مهم کتاب «راهنمای جامع زراعت ذرت» را شامل می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب که چاپ اول آن در تابستان 1400 با قیمت 450 هزار ریال عرضه شد با شماره 33749503-045 داخلی 111 تماس حاصل نمایند.


نظر شما :