به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان؛

کارگاه آموزشی فنون مذاکره در اردبیل برگزار شد

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۵ کد : ۳۶۱۷۹ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
به همت مرکز نوآوری و شتاب‌دهی جهاددانشگاهی استان اردبیل، کارگاه آموزشی فنون مذاکره به صورت مجازی برگزار شد.
کارگاه آموزشی فنون مذاکره در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه که از مجموعه برنامه‌های شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان اجرا شد، مربی کسب و کارهای فناورانه گفت: مذاکره فرآیندی است که طی آن طرف‌های درگیر، مجموعه‌ای از کنش و واکنش‌ها را بر سر موضوع‌های مورد علاقه خود در مذاکره نشان می‌دهند تا از این طریق به روش هنرمندانه، با چانه زدن و بحث و استدلال بر سر نکات اساسی از موضع‌های واگرا به موضع‌های همگرا رسیده و در نهایت به تفاهمی متقابل دست یابند.

محمود خروشی اظهار داشت: هدف از مذاکره دستیابی به درکی مشترک درباره موضوعات مورد علاقه طرف‌های مذاکره و رسیدن به منفعتی مشخص در خلال مذاکره یا به دست آوردن نتیجه یا نتایجی رضایت‌بخش برای طرفین و راهی برای برطرف کردن اختلاف و حل مشکلات است.

وی با ارائه تفاوت‌های مذاکره و گفت‌وگو بیان داشت: مذاکره تجاری مذاکره‌ای است که جنبه‌های مستقیم یا غیرمستقیم اقتصادی، مالی و بازرگانی داشته باشد و در آن به نوعی منافع و دستاوردهای مالی مطرح باشد.

رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان خاک آب آژیانه با اشاره به کارکردهای مذاکره تجاری خاطرنشان کرد: برای کسی که به تازگی کسب و کاری را آغاز کرده یا استارت‌آپی به راه انداخته، مذاکره تجاری با بنگاهی قدیمی و یا کسب و کاری معمولی ممکن است بسیار متفاوت باشد و باید بداند با طرف مقابل خود با توجه به جایگاهی که دارد چگونه وارد مذاکره شود.

خروشی در پایان تصریح کرد: چگونگی برقراری ارتباط سازنده در مذاکره و نحوه عملیاتی کردن آن، چگونگی ایجاد آمادگی برای مذاکره، نحوه انتخاب گزینه مناسب در مذاکره تجاری، نحوه پیشروی اصولی و چگونگی بهره‌مندی از نتایج مذاکره از موارد بسیار مهمی است که باید در توسعه کسب و کار به آن‌ها توجه کرد.

در پایان این کارگاه به پرسش‌های حاضران از سوی مدرس کارگاه پاسخ‌های لازم ارائه و راهنمایی‌های مناسب پیشنهاد شد.


نظر شما :