اعطای تسهیلات کم‌بهره به رونق کسب و کار متقاضیان مشاغل خانگی اردبیل کمک می‌کند

۰۳ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۲ کد : ۳۶۱۰۹ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل گفت: اعطای تسهیلات کم‌بهره می‌تواند گره‌گشای اتصال به بازار کار تعدادی از متقاضیان این طرح باشد.
اعطای تسهیلات کم‌بهره به رونق کسب و کار متقاضیان مشاغل خانگی اردبیل کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، میثم ضارب‌نیا با بیان این مطلب در بازدید از کارگاه خیاطی لباس عروسک در اردبیل افزود: تعدادی از متقاضیان طرح مشاغل خانگی با استعداد و علاقه‌مند به فعالیت هستند که به‌دلیل نداشتن سرمایه نتوانسته‌اند کسب و کار خود را رونق بخشیده و از منافع آن بهره‌مند شوند.

وی ارائه تسهیلات کم‌بهره را راهی برای کمک به اشتغال‌زایی این افراد عنوان و خاطرنشان کرد: دوخت لباس عروسک از جمله هنرهای سنتی و بومی اردبیل و نیازمند تخصص و مهارت بالایی است که در صورت حمایت مناسب از این حرفه، می‌تواند با ایجاد فرصت کسب و کار به درآمدزایی مناسب کمک کند.

ضارب‌نیا افزود: متاسفانه واردات عروسک‌های خارجی به کشور مانع بزرگی در شکوفایی هنر خیاطی لباس عروسک در کشور است و فعالین این عرصه با توجه به سرمایه پایین امکان رقابت در این بازار را ندارند.

وی یادآور شد: دبیرخانه طرح توسعه مشاغل خانگی اردبیل با جدیت به دنبال مساعدت در گسترش فعالیت‌های کارگاه‌های تولیدی لباس عروسک و ارائه تسهیلات کم‌بهره جهت حمایت از این هنر بومی هستیم.

در این بازدید، سرکار خانم جهاندیده، مسئول کارگاه خیاطی با ارائه توضیحاتی پیرامون فعالیت‌های کارگاه گفت: تأمین مواد اولیه، بازاریابی و فروش از مشکلات عمده این کارگاه است که در صورت ارائه مشاوره‌های لازم در این زمینه و همچنین تسهیلات کم‌بهره می‌توانیم تا حدود زیادی این مشکلات را مرتفع و به اشتغال تعداد دیگری از افراد جویای کار کمک کنیم.


نظر شما :