انتشار کتاب انرژی حرارتی خورشیدی در جهاد دانشگاهی اردبیل

۰۱ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۰ کد : ۳۶۰۹۴ فرهنگی تاپ خبر
انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «انرژی حرارتی خورشیدی»  در ۱۳ فصل و ۴۶۴ صفحه منتشر کرد.
انتشار کتاب انرژی حرارتی خورشیدی در جهاد دانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، این کتاب که مناسب رشته‌های حوزه مهندسی انرژی، مکانیک و شیمی با رویکردی بر سیستم‌های انرژی می‌باشد توسط دکتر علی بخش کسائیان، دانشیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، سید پویا عقیلی یگانه و پگاه سادات عقیلی یگانه به رشته تالیف درآمده است.
بخش‌های مهم کتاب مذکور شامل مقدمه‌ای بر انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و الزامات توسعه دانش و فناوری آن، انرژی خورشیدی و زوایای آن، اصول تابش خورشیدی و مدل‌های استفاده شده برای آن، کلکتورهای غیر متمرکز کننده و متمرکز کننده، مقدمه‌ای بر فیزیک و مکانیزم فتوولتائیک، بهینه‌سازی و مدل‌سازی انرژی خورشیدی حرارتی، ترمودینامیک و اکسرژی انرژی حرارتی خورشیدی و چند مطالعه موردی شامل سامانه فتوولتائیک حرارتی، سیکل رنکین ارگانیک و سامانه خنک کننده جذبی و سامانه تولید همزمان الکتریسیته و حرارت است.
اهمیت انتشار کتاب «انرژی حرارتی خورشیدی» در این است که می توان با استفاده از مفاهیم ساده و موثر آن، سطح دانش فنی خود را در زمینه این نوع انرژی افزایش داد و با درک مفاهیم زیست محیطی و اقتصادی ذکر شده تحلیل درستی از حجم سرمایه گذاری و تاثیر گذاری آن بر روی زیست بوم های مختلف داشت. همچنین با توجه به پتانسیل گسترده انرژی خورشیدی در کشور و همچنین نیاز روزافزون صنایع به انرژی می توان از مفاهیم ذکر شده در این کتاب جهت راه اندازی نیروگاه های فتوولتائیک استفاده کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب که چاپ اول آن در تابستان 1400 با قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال عرضه شد با شماره 33749503-045 داخلی 111 تماس حاصل نمایند.


نظر شما :