به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی؛

برگزاری دوره آموزشی صابون‌سازی گیاهی در اردبیل

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۷ کد : ۳۵۷۰۰ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی استان، اولین دوره آموزشی «صابون‌سازی گیاهی» در اردبیل برگزار شد.
برگزاری دوره آموزشی صابون‌سازی گیاهی در اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، این دوره با هدف مهارت‌آموزی برای کارجویان به ویژه بانوان خانه‌دار با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با حضور 20 نفر از علاقه‌مندان طی دو روز برگزار شد.

در این دوره که با ارائه سحر آذروش، از فناوران و کارآفرینان استان اردبیل برگزار گردید، هنرجویان انواع ساخت صابون به روش‌های مختلف را به صورت سنتی و صنعتی یاد گرفتند و با بازاریابی و کارآفرینی و نحوه گسترش این کار آشنا شدند.

 رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل در حاشیه برگزاری این دوره گفت: دوره آموزشی صابون‌سازی گیاهی یکی از کاربردی‌ترین دوره‌ها برای کارآفرینی است که شرکت‌کنندگان با فراگیری اصول کار می‌توانند با هزینه مناسب به درآمد خوب دست یابند و کار را به صورت خانگی -کارگاهی و حتی کارخانه ای گسترش دهند.

مهران اوچی اردبیلی، این دوره آموزشی را یکی از جالب‌ترین شاخه‌های طب سنتی و گیاهان دارویی عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان در دوره مذکور در چند ساعت با اصول تهیه و ساخت صابون‌های گیاهی آشنا می‌شوند و می‌توانند از آن برای خود کسب و کار با درآمد مناسب ایجاد کنند.

گفتنی است دومین دوره آموزشی صابون‌سازی گیاهی در مهرماه برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09149511461 تماس حاصل و یا به سایت impard.acecr.ac.ir  مراجعه کنند.

text to speech icon

نظر شما :