رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

آموزش ۳ هزار و ۴۰۰ سرباز توسط جهاد دانشگاهی اردبیل در طرح ملی «سرباز ماهر»

۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۳ کد : ۳۵۵۳۴ آموزشی تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: در مرحله سوم طرح ملی «سرباز ماهر» یک هزار و ۹۲۰ نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی اردبیل بهره‌مند شده‌اند.
آموزش ۳ هزار و ۴۰۰  سرباز توسط جهاد دانشگاهی اردبیل در طرح ملی «سرباز ماهر»

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: با احتساب مراحل اول و دوم این طرح که یک هزار نفر و 480 سرباز وظیفه(آجا، ناجا و سپاه) دوره‌های آموزشی و توانمندسازی را با موفقیت گذرانده‌اند مجموع بهره‌مندان از خدمات آموزشی این طرح در استان به سه هزار و 400 نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مرحله سوم این طرح از اردیبهشت ماه سالجاری در پادگان‌های آموزشی شهید بیگلری شهرستان مشگین‌شهر و شهد مدنی شهرستان اصلاندور آغاز شده است و ماهانه 480 نفر سرباز وظیفه توسط مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان اردبیل تحت پوشش خدمات آموزشی قرار گرفته‌اند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه اجرای طرح سرباز ماهر در اردبیل به عنوان استان پایلوت از اسفندماه سال 1397 آغاز شده است، اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان اجرای این طرح به جهاد دانشگاهی که تجارب زیادی در زمینه آموزش دارد واگذار شد.

اوچی اردبیلی به اضافه شدن بحث آموزشی «سواد مالی و سواد رسانه‌ای» از مرحله سوم طرح ملی سرباز ماهر به خدمات آموزشی این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح، خدمات آموزشی در دوره‌های «مهارت‌های عمومی زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» به سربازان ارائه می‌شود.

وی افزود: همدلی و خودآگاهی، ارتباط مؤثر و ارتباط بین فردی، مدیریت هیجان و مدیریت استرس، مهارت مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، آشنایی با قانون اساسی، سواد مالی و سواد رسانه‌ای و فضای مجازی از سرفصل‌های دوره مهارت‌های عمومی زندگی است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل، آشنایی با برنامه‌ریزی شغلی، رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراحل کسب و کار، مهارت بازاریابی و فروش و قوانین کسب و کار را از سرفصل‌های دوره مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد.

اوچی اردبیلی گفت: در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، این آموزش‌ها به صورت اعطای کتاب و برگزاری جلسات حضوری 8 ساعته رفع اشکال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهریورماه جاری برگزاری طرح سرباز ماهر با آموزش 480 نفر در استان در حال اجراست و اجرای این طرح ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: به شرکت‌کنندگان طرح مذکور در صورت کسب امتیاز لازم گواهینامه معتبر آموزشی با امضای جهاد دانشگاهی، اداره کل ورزش و جوانان و نیروهای مسلح استان ارائه می‌شود.

اوچی اردبیلی در پایان با تشکر از همکاری خوب اداره کل ورزش و جوانان و نیروهای مسلح استان با جهاد دانشگاهی در اجرای بهینه طرح سرباز ماهر گفت: این طرح بستر مناسبی برای مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای قشر جوان ایجاد می‌کند و افراد ضمن آشنایی با مقدمات شروع یک کار جدید می‌توانند برنامه‌ریزی دقیقی برای آینده خود داشته باشند.


نظر شما :