برگزاری دوره‌ی آموزشی تولید و فرآوری گیاهان دارویی در گرمی

۰۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۹ کد : ۳۵۲۲۵ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
مسئول مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی شهرستان گرمی از برگزاری دوره‌ آموزش تولید و فرآوری گیاهان دارویی برای متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در گرمی خبر داد.
برگزاری دوره‌ی آموزشی تولید و فرآوری گیاهان دارویی در گرمی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، سید فاضل فاتحی با اعلام این خبر افزود: این دوره برای آن دسته از متقاضیان این طرح  در رشته تولید گیاهان دارویی به مدت 8 ساعت و به‌صورت تئوری و کارگاهی برای این متقاضیان برگزار شد.

وی یادآور شد: از آنجا که کشت و پرورش هرگونه  گیاه دارویی باید متناسب با اقلیم و آب و هوای آن منطقه جغرافیایی باشد به همین خاطر در این دوره آموزشی مطالبی در مورد نحوه تولید گیاهان دارویی از قبیل آویشن، مریم‌گلی، گل محمدی، به‌لیمو و بادرنجبویه با توجه به اقلیم منطقه شهرستان گرمی و آب و هوای حاکم بر آن و براساس مطالعات و تجربیات گذشته ارائه شد.

فاتحی با بیان اینکه انتظار می‌رود این دوره تاثیر بسزایی در کیفیت و کمیت تولید گیاهان دارویی بگذارد، تصریح کرد: محصولات تولیدی متقاضیان گیاهان دارویی شهرستان گرمی در صورت داشتن کیفیت مناسب توسط پیشران مربوطه خریداری خواهد شد و تولیدکنندگان در مراحل مختلف تولید نیز تا حد امکان از حمایت‌های لازم برخوردار خواهند شد. 

text to speech icon

نظر شما :