به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل؛

کتاب حقوق محیط زیست در ایران منتشر شد

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۲ کد : ۳۴۹۱۴ فرهنگی تاپ خبر
انتشارت جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «حقوق محیط زیست در ایران با رویکرد خسارات زیست‌محیطی و نحوه جبران آن» برای رشته‌های علوم انسانی به ویژه حقوق و محیط زیست را منتشر کرد.
کتاب حقوق محیط زیست در ایران منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، این کتاب توسط دکتر حسین مهدوی‌کنده و دکتر ولی شیرپور از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در سه فصل و 192 صفحه به رشته تالیف درآمده است.

در کتاب حاضر به بررسی مبنای مسئولیت مدنی در زمینه محیط زیست، کارایی و منابع آن؛ شناخت موانع و چالش‌های جبران خسارات زیست محیطی و دستیابی به روش‌های مناسب جهت جبران خسارات مذکور پرداخت شده است.

کتاب «حقوق محیط زیست در ایران» در خصوص چالش‌های موجود در راستای حفاظت از محیط زیست به این نتیجه رسیده است که خسارات زیست محیطی غالبا غیر قابل جبران، دیرپا، از لحاظ بار اثبات، مشکل و در برخی موارد فرا مرزی هستند. همچنین با توجه به ویژگی‌های خسارات زیست محیطی نحوه ارزیابی این خسارات و روش‌های جبران همانند اعاده به وضع سابق، پرداخت غرامت و سایر روش‌ها نیز با نارسایی‌هایی مواجه می باشد.

این کتاب که برحسب هدف، بنیادی و برحسب روش، از نوع کیفی و در سطح توصیفی بوده و از ابزارهای چندگانه‌ای چون کتاب، مقالات مجله‌ها و سایت‌های مرتبط تولید شده است به قیمت 400 هزار ریال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.


نظر شما :