رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل عنوان کرد:

شبکه‌سازی؛ از مزیت‌های بزرگ طرح مشاغل خانگی/ مشاغل خانگی، عامل موثری در توسعه استان اردبیل است

۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۲ کد : ۳۴۸۹۶ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: رونق مشاغل خانگی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها از مهم‌ترین عوامل موثر در توسعه استان است.
شبکه‌سازی؛ از مزیت‌های بزرگ طرح مشاغل خانگی/ مشاغل خانگی، عامل موثری در توسعه استان اردبیل است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، دکتر مهران اوچی اردبیلی با بیان این مطلب در برنامه زنده تلویزیونی «تزه‌گون» شبکه سبلان اردبیل افزود: این عامل در کنار عوامل دیگر به توسعه اقتصادی و صنعتی استان کمک شایانی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز درحال انجام است و علی‌رغم ظرفیت 2 هزار نفری، بیش از 3 هزار نفر از هم‌استانی‌های عزیز در طرح ثبت نام کرده بودند که بعد از انجام استعداسنجی، توانمندسازی و اتصال به بازار متقاضیان در حال اجرا است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: اکثر متقاضیان طرح از زنان خانه‌دار بوده که این متقاضیان بعد از دریافت آموزش رایگان یک حرفه از جمله قالی‌بافی، خیاطی، چرم‌دوزی و ... ، به بازار کار معرفی می‌شوند که به یقین این فرآیند، گام موثری در کاهش نرخ بیکاری در استان و کمک به اقتصاد خانوارهای اردبیلی خواهد بود.

اوچی اردبیلی، شبکه‌سازی و ایجاد زنجیره‌ مناسب بین حلقه‌های تامین مواد اولیه، تولید محصول و شبکه فروش را از مزیت‌های طرح ملی توسعه مشاغل خانگی عنوان و تصریح کرد: ایجاد شبکه در کسب و کار منجر به کار تیمی و منظم می‌گردد که در این کار تیمی هر فرد نقش خاص خود را ایفا و فرد پیشران نیز مجموعه را مدیریت و راهبری می‌کند.    

وی یادآور شد: یک شبکه کسب و کار شامل تامین مواد اولیه، تولید محصول، شبکه فروش، مرکز ارتباط با مشتری و همچنین مداخلات توسعه‌ای در بهینه‌سازی شبکه مورد نظر است و ارتباط مناسب بین این حلقه‌ها منجر به شکوفایی کسب و کار و رونق یک زنجیره تولید می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل اضافه کرد: در اجرای فاز سوم طرح مشاغل خانگی علاوه بر اتصال به بازار متقاضیان، شبکه‌سازی، هدایت و مشاوره متقاضیان و پیشرانان، استانداردسازی و کمک به رونق کسب و کار پیشران‌ها مورد توجه جدی قرار گرفته است. 


نظر شما :