رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل:

حمایت مالی از متقاضیان طرح مشاغل خانگی اولویت دارد

۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۷ کد : ۳۴۸۷۲ آموزشی تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: حمایت مالی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی نباید محدود به پیشران‌ها شود و بایستی حمایت مالی از متقاضیان در اولویت قرار گیرد.
حمایت مالی از متقاضیان طرح مشاغل خانگی اولویت دارد

به گزارش راوبط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، حسین پیرموذن با بیان این مطلب در دیدار با اعضای  دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل گفت: این طرح که در حال حاضر توسط جهاد دانشگاهی در استان اجرا می‌شود از مزایای خوبی برخوردار است و در صورت اتصال به بازار 2 هزار نفر از متقاضیان، می‌تواند موفقیت قابل توجهی در کاهش نرخ بیکاری در استان باشد.

وی افزود: حمایت مالی در این طرح نباید محدود به پیشران‌ها شود، بلکه متقاضیان نیز بایستی از تسهیلات مادی برخوردار شوند تا همگام با کارفرما، وضعیت معیشتی کارکنان در یک مجموعه نیز بهبود یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل افزود: جهت اجرای موفقیت‌آمیز طرح توسعه مشاغل خانگی، آمادگی هرگونه همکاری با دبیرخانه این طرح را داریم چرا که اجرای چنین طرح‌هایی، نقش موثری در کمک به وضعیت معیشتی برخی از خانواده‌ها و کاهش بیکاری در استان دارد.

در این دیدار مسئول دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان اردبیل با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در دبیرخانه واحد اردبیل گفت: تمام این فعالیت‌ها با هدف اتصال سریع متقاضیان به بازار کار انجام می‌گیرد.

 میثم ضارب‌نیا افزود: علی‌رغم مشکلات موجود به‌خصوص شیوع ویروس کرونا که مانع اصلی در برگزاری کلاس‌های آموزش حضوری و برخی فعالیت‌های دیگر دبیرخانه به‌شمار می‌آید، تاکنون بیش از 390 نفر از متقاضیان دبیرخانه به بازار کار معرفی شده‌اند و اقدامات جدی جهت اتصال به بازار کار سایر متقاضیان نیز در حال انجام است.


نظر شما :