رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خبر داد:

دوره آموزشی «صابون سازی گیاهی» در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

۲۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۴۸۵۳ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری دوره آموزشی «صابون سازی گیاهی» در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی این واحد خبر داد.
دوره آموزشی «صابون سازی گیاهی» در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه این دوره با هدف مهارت آموزی برای کارجویان و به ویژه بانوان خانه‌دار برگزار می‌شود، گفت: این دوره آموزشی با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و با محدودیت‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و تلاش می‌شود تا به صورت تضمینی اجرا شود.

وی با بیان اینکه این دوره از خلاقیت، جذابیت و درآمدزایی مناسبی برخوردار است، افزود: دوره آموزشی «صابون‌سازی گیاهی» در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد که در آن ضمن توجه به مزاج‌شناسی، روغن گیری و آموزش ساخت چند نوع ماسک گیاهی، به آموزش صابون سازی گیاهی به صورت کاربردی و عملی از مواد پایه ارگانیک و ساخت انواع صابون های نعنا، بابونه، رزماری، قهوه، لیمو، گل انار، ضد لک و شفاف کننده، ضد جوش، درمانی پوستی، زغال و آبرسان پرداخت خواهد شد.

اوچی اردبیلی خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی یکی از جالب‌ترین شاخه‌های طب سنتی و گیاهان داروئی است که بوسیله آن علاقه‌مندان می‌توانند طرز تهیه و ساخت صابون‌های گیاهی را در چند ساعت فراگرفته و به عنوان یک کسب و کار با درآمد مناسب در نظر بگیرند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: این وبینار روزهای اول و دوم شهریورماه در مرکز رشد جهاددانشگاهی برگزار و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور صادر می‌شود و لازم است قبل از حضور در کارگاه، نسبت به ثبت‌نام اقدام شود.

لازم به ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام، مشخصات خود را با تلفن همراه به شماره 09143597044 پیامک نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با 09149511461 تماس حاصل و یا به سایت impard.acecr.ac.ir   مراجعه نمایند.


نظر شما :