معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل:

جهاد دانشگاهی در اجرای برنامه‌های فرهنگی، تخصصی‌محور عمل می‌کند

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۰ کد : ۳۴۸۳۶ عمومی تاپ خبر
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی، تکیه و توجه به حضور و مشارکت اساتید و دانشجویان در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی به صورت تخصصی‌محور بوده که استان اردبیل در این زمینه موفق عمل کرده است.
جهاد دانشگاهی در اجرای برنامه‌های فرهنگی، تخصصی‌محور عمل می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل، یاسر محمدپور با بیان این مطلب و گرامیداشت چهل‌ و یکمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: با توجه به اینکه برنامه‌های فرهنگی از ابتدای شکل‌گیری جهاد دانشگاهی جزو اساسی و لاینفک فعالیت‌های این نهاد به شمار می‌رود، بنابراین این مجموعه در حوزه فرهنگی جزو پیشتازترین مجموعه به شمار می‌رود.

 

وی بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این که "جهاددانشگاهی در اساس یک دستگاه معنوی، فرهنگی و اخلاقی است." مشخص می‌شود که محور اساسی برنامه‌های جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی بایستی به صورت اساسی و تخصصی مورد توجه واقع شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، ادامه داد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با برگزاری دوره‌های مختلف با محوریت آموزش‌های تخصصی اسوه‌ها و الگوهای دینی و فرهنگی در تبادل اندیشه‌ها و افکار در زمینه‌های دینی و سیاسی و اطلاع‌رسانی و فعالیت گسترده رسانه‌ای در حوزه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی به رسالت و وظایف خود جامه عمل بپوشاند.

محمدپور در ادامه با اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی استان در حوزه انتشارات تصریح کرد: خوشبختانه در این بخش اقدامات بسیار ارزنده‌ای رقم خورده و این مجموعه با دریافت مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، طرح‌ها و برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگی انجام داده و همکاری تنگاتنگی با این اداره کل دارد.

وی برگزاری برنامه‌های حوزه کتاب و تشکیل دوره‌های آموزشی مناسب و مرتبط با این حوزه در استان اردبیل را از اقدامات بسیار ارزشمند جهاد دانشگاهی استان اعلام و خاطرنشان کرد:  در حال حاضر نیز با فعالیت خبرگزاری ایکنا در حوزه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی شاهد توسعه این دو حوزه مهم هستیم که خوشبختانه با تلاش‌های فعالان عرصه رسانه، هر روز نیز در حال پیشرفت و ترقی است.


نظر شما :