به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی؛

دیدار جهادگران جهاد دانشگاهی اردبیل با خانواده مدافع سلامت اردبیلی

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ کد : ۳۴۸۱۵ عمومی تاپ خبر
جهادگران جهاد دانشگاهی استان اردبیل با خانواده معظم دکتر حبیب پشتاره، مدافع سلامت اردبیلی دیدار کردند.
دیدار جهادگران جهاد دانشگاهی اردبیل با خانواده مدافع سلامت اردبیلی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، این دیدار به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی روز سه شنبه 19 مرداد در منزل دکتر پشتاره انجام گرفت.

در این دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه امروز مدافعان سلامت در جبهه دیگری همچون هشت سال دوران دفاع مقدس مشغول مبارزه هستند، گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا، فعالین عرصه پزشکی و درمانی کشور با فداکاری وارد میدان نبرد با این ویروس شده و جلوه‌هایی از ایثار را خلق کرده‌اند.

مهران اوچی اردبیلی، دکتر حبیب پشتاره را از سرمایه‌های استان در زمینه پزشکی عنوان و خاطرنشان کرد: این پزشک متخصص بیهوشی با ارائه خدمات ارزنده‌ در عرصه پزشکی، یکی از چهره‌های ماندگار استان است.

وی با بیان اینکه ما مدیون از جان‌گذشتگی مدافعان سلامت هستیم، اضافه کرد: متاسفانه در مدت درگیری کشورمان با ویروس کرونا سرمایه‌های ارزشمندی چون دکتر پشتاره را از دست دادیم که جای خالی آن‌ها بیش از پیش خود را نشان می‌دهد و در آینده نشان خواهد داد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این واحد ادامه داد: جهادگران این نهاد، سربازان نظام هستند که از زمان تشکیل تاکنون برای پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند و هم اکنون هم در کنار مدافعان سلامت هستند.

اوچی اردبیلی دیدار با خانواده معظم مدافعان سلام را سعادتی برای جهادگران عنوان و تصریح کرد:  جهاد دانشگاهی سال گذشته در پاسداشت مقام و منزلت مدافعان سلامت اقدام به تجلیل از خانواده‌های معظم آنان کرد و در استان اردبیل هم از خانواده دکتر پشتاره تجلیل به عمل آمد.

در این دیدار فرزند این مدافع سلامت ضمن تشکر از جهاد دانشگاهی برای ارج نهادن به ایثارگری فعالین بخش درمانی کشور گفت: پدرم که جزء اولین پزشکان متخصص بیهوشی استان اردبیل بوده و بیست سال به تنهایی بخش بیهوشی استان را پشتیبانی و مدیریت کرده بود را 16 آذرماه سال 1399 بر اثر ویروس کرونا از دست دادیم.

پدرام پشتاره افزود: در حال حاضر کشور به ویژه بخش‌های درمانی، روزهای سختی را به خاطر شیوع ویروس کرونا سپری می‌کند که امیدواریم این تلاش‌ها به زودی به ثمر بنشیند و آرامش و آسایش به جامعه برگردد.

در پایان این دیدار با اهدای تندیس فداکاری و لوح تقدیری با امضای دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور و دکتر محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور از خانواده دکتر پشتاره تجلیل شد.

       


( ۲ )

نظر شما :