استاندار اردبیل:

جهاد دانشگاهی افق جدیدی از توسعه در استان ایجاد کرده است

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۵ کد : ۳۴۵۹۰ عمومی تاپ خبر
استاندار اردبیل گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی مرکب از نیروهای جوان و دانش روز توانسته با تعریف طرح های شاخص، افق‌های جدیدی در توسعه استان اردبیل تعریف کند. 
جهاد دانشگاهی افق جدیدی از توسعه در استان ایجاد کرده است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اکبر بهنام‌جو به مناسبت سالگرد جهاددانشگاهی با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای جهاد دانشگاهی افزود: پروژه نیمه صنعتی نشاسته پلیمری از جمله این اقدامات می‌باشد که با مشارکت جهاد دانشگاهی در استان اردبیل در حال انجام است.
وی با بیان اینکه این پروژه در طی روز های آتی با تکمیل مراحل راه‌اندازی آن به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: این طرح به عنوان طرحی شاخص با تبدیل دورریز و پسماند سیب‌زمینی به نشاسته صنعتی قابل استفاده در حفاری چاه‌های نفتی، گام بزرگی در ایجاد زنجیره ارزش افزوده کشاورزی استان برمی‌دارد. 
استاندار اردبیل تصریح کرد: ایجاد مجتمع سلامت و مرکز درمان ناباروری یکی دیگر از طرح‌های شاخص این نهاد است که در حال حاضر عملیات اجرایی آن با اختصاص زمین مناسب در حال انجام است که با احداث و بهره‌برداری از آن در کنار ایجاد خدمات جدید درمانی و آزمایشگاهی، گام بزرگی در حل مشکلات ناباروری استان و حتی کشورهای همسایه برداشته خواهد شد. 
بهنام‌جو گفت: بازنگری طرح جامع گردشگری به عنوان بالاترین سند حوزه گردشگری استان در کنار اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را نیز می‌توان از جمله طرح هایی برشمرد که در سال گذشته توسط جهاد دانشگاهی در استان اجرا شده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه با توجه به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در طی چند سال گذشته، این نهاد با درک نیازهای استان و ظرفیت‌های نهفته، اقدامات مهمی را صورت داده است، اظهار امیدواری کرد در طی سالیان آتی با توجه دادن و حمایت‌های بیشتر از این نهاد علمی و انقلابی شاهد تعریف طرح‌های پیشران بیشتری از سوی جهاد دانشگاهی باشیم.


نظر شما :