به همت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل:

کارگاه آموزشی داروشناسی گیاهان دارویی در اردبیل برگزار شد

۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۴ کد : ۳۳۹۳۰ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
کارگاه آموزش مجازی «داروشناسی گیاهان دارویی» توسط مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل در روزهای ۴ و ۵ مردادماه برگزار شد.
کارگاه آموزشی داروشناسی گیاهان دارویی در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه که به مدت ۸ ساعت با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان، اعضای هیات علمی، تولید کنندگان و علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد به معرفی علم داروشناسی و اهمیت آن در حوزه پزشکی و گیاهان دارویی پرداخته شد و سپس کلیاتی در مورد مبانی فارماکولوژی ارائه گردید تا به عنوان پیش زمینه برای فهم آسان مباحث تخصصی در داروشناسی گیاهان دارویی از جمله ضرورت طراحی داروها و فرآورده های گیاهی به شکل استاندارد مورد بهره برداری قرار گیرد.

دکترای تخصصی فارماکولوژی در این کارگاه به گرایش و استفاده انسان از گیاهان دارویی از هزاران سال پیش اشاره کرد و گفت: همواره انسان برای درمان بیماری ها به گیاهان دارویی وابسته بوده مثل استفاده از گیاهان دارویی در ساخت خیلی از داروهای شیمیایی که امروزه نیز مصرف می شود.

دکتر سعید ناصری در خصوص ضروریات شناخت گیاهان دارویی و مواد موثره آن ها اظهار داشت: با توجه به گستره اثرات گیاهان دارویی، عوارض ناخواسته هم بسیار است و اگر به سمت فناوری گیاهان دارویی و فرآورده سازی استاندارد گیاهان دارویی برویم قطعا از اثرات گیاهان دارویی بهتر می توانیم بهره مند شویم.

وی در ادامه به بررسی مواد موثره اصلی گیاهان دارویی پرداخت و سپس کاربرد گیاهان دارویی در بیماری های زنان و زایمان، بیماری های ویروسی و دستگاه های حیاتی بدن با محوریت دستگاه تنفس را بررسی کرد.

در این کارگاه شرکت کنندگان به طرح سوالات خود پرداخته و از مدرس کارگاه پاسخ های مبسوطی دریافت نمودند.


نظر شما :