به همت جهاد دانشگاهی؛

برگزاری وبینار «انتخابات ۱۴۰۰، مشارکت حداکثری و اصلح گزینی» در اردبیل

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۸ کد : ۳۲۰۲۵ فرهنگی آموزشی تاپ خبر
وبینار «انتخابات ۱۴۰۰، مشارکت حداکثری و اصلح گزینی» به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اردبیل و با مشارکت بسیج اساتید دانشگاه جامع واحد اردبیل برگزار شد.
برگزاری وبینار «انتخابات ۱۴۰۰، مشارکت حداکثری و اصلح گزینی» در اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رئیس بسیج اساتید استان اردبیل در این وبینار با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک واجب شرعی است، گفت: شرکت در انتخابات نشانه بلوغ و عقلانیت ماست.

مرتضی ابراهیمی با مقایسه نگاه به جایگاه انسان در کشورهای غربی و اسلام تصریح کرد: نگاه آنان به انسان صرفا یک نگاه اقتصادی و کالایی می‌باشد در حالی که نگاه اسلام و نگاه ما جانشینی خداست و نیازمند انتخاب مستقیم و انتخاب شایسته است و انتخاب اصلح ارزش مافوقی دارد.

وی انتخاب را بیانگر اختیار، هویت و استقلال عمل عنوان و خاطرنشان کرد: نشانه استقلال ما انتخاب ماست و آزادی آن را داریم که هر فردی را که دوست داریم انتخاب کنیم و در سطح جهان ثابت می‌کنیم که ما از آزادی برخوردار هستیم و حق انتخاب داریم .

ابراهیمی تاکید کرد: اصلح گزینی به دنبال اجرای عدالت، مبارزه با فقر، مبارزه با فساد، مبارزه با رانت، و اختلاس و... است و اگر کسی دنبال تغییر شرایط موجود به جهت مثبت نسبت به گذشته می‌باشد باید فرد شایسته را انتخاب کند که آینده بهتر از گذشته باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: زمانی عدالت در جامعه ساری و جاری خواهد بود که اصلح گزینی داشته باشیم، زمانی در جامعه حریت و استقلال خواهد بود و ندای عزت و مباهات می‌توانیم سر بزنیم که انسان صالح را انتخاب نماییم در غیر این صورت نباید توقع عدالت در حد مقدورات در جامعه داشته باشیم.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه انسان عادل صرفا نباید فقیر و طعم فقر را چشیده باشد، تصریح کرد: همه ‌ائمه اطهار(ع) فقیر نبودند بلکه دارایی و امکانات داشتند و با داشتن شرایط و امکانات فقیرانه زندگی می‌کردند و خودشان را هم کف فقیران قرار می‌دادند تا آنان را درک کنند این طور تلقی نشود که فقیر می‌تواند فقیر را درک کند بلکه انسانی عادل می‌تواند همه اقشار جامعه را درک کند و انسان عادل شکل نخواهد گرفت مگر اینکه عادل، اهل خدا و فرد خود کنترلی باشد. 

وی ادامه داد: ما برای حاکمیت عدالت، برقراری توزان، ارزانی کردن حریت، فضیلت خانواده، استقلال و... دنبال انتخاب اصلح هستیم بههمن خاطر باید اصلح گزینی را محور انتخاب خود قرار دهیم.

رئیس بسیج اساتید استان اردبیل با تاکید بر ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات تصریح کرد: با مشارکت حداکثری سیاست‌گذاری چهار ساله در جهان انجام می‌دهیم چرا که به هر شکل به دنیا بها دهیم همان مقدار بها دریافت خواهیم کرد. بنابراین ما باید با انتخاب اصلح دنبال سیاستگذاری باشیم تا بتوانیم مشکل‌ها را حل کنیم.

ابراهیمی تاکید کرد: برای اینکه به خودمان احترام بگذاریم باید اصلح گزینی داشته باشیم اگر خودمان به خودمان احترام نگذاریم باخته‌ایم .

وی با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح وظیفه هر هم‌وطن است، ادامه داد: آن‌هایی که دنبال تحریم انتخابات هستند دنبال منفعت خود می‌باشند و می‌دانند که هویت دروغین آنها زیر سوال خواهد رفت.

عضو هیأت علمی دانشگاه محقق اردبیلی، انتخابات ایران را کارکردی اعلام کرد و افزود: به همین خاطر دشمن از آثارش وحشت دارد و کسانی که در انتخابت شرکت نمی‌کنند ترس از آشکار شدن هویت دروغین خود داشته و عقلانیت ندارند. انتخابات یک نعمت برای ماست برای اینکه آینده خود را رقم می‌زنیم.

ابراهیمی شرکت در انتخابات را نشانه بلوغ و عقلانیت دانست و ادامه داد: با انتخاب اصلح خود را در ویترین دنیا و رهبران دنیا قرار داده و به درخت انقلاب آب می‌دهیم‌.

وی تصریح کرد: نامزدهای انتخاباتی و ستادها برای گروه خاص نیست بلکه کاندیداها تعلق عمومی دارند لذا کسانی صرفا به قصد تقسیم غنائم در یک ستاد حضور داشته باشند به هیچ عنوان قابل قبول نیست و این گروه به سر منزل مقصود نخواهد رسید.

رئیس بسیج اساتید استان اردبیل در پایان عنوان کرد: ما برای هم‌افزایی انتخابات به سراغ کسانی خواهیم رفت که شائبه‌ای در ذهن خود دارند و با حضور در کنارشان، با تماس تلفنی، پیامک و از هر روش دیگر استفاده خواهیم کرد و اکثریت را به پای صندوق های رای خواهیم آورد .

text to speech icon

نظر شما :