۴۰ سال خودباوری با جهادانشگاهی

جهاددانشگاهی؛ کانون خلاقیت، ابتکار و نوآوری در کشور است

۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۴ کد : ۲۱۳۲۹ عمومی تاپ خبر
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل، گفت: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی کانون خلاقیت، ابتکار و نوآوری در کشور است و در سال ۵۹ و با فرمان حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد که تشکیل این نهاد نشان دهنده توجه ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه است.
جهاددانشگاهی؛ کانون خلاقیت، ابتکار و نوآوری در کشور است

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اکبر غاربی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل، ضمن تبریک چهلمین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی به کارکنان و فعالان جهاد دانشگاهی در استان اردبیل، گفت: جهاد دانشگاهی با فعالیت‌های مناسب خود زمینه مناسبی را برای ترویج و نهادینه سازی ارزش‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها فراهم کرد که این فعالیت ارزنده قابل تقدیر است.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم و دانش، بیان کرد: دستاورد‌های علمی جهاد دانشگاهی برای کشور چشمگیر و کم نظیر بوده و متخصصان متعهد و مؤمن فعال در این نهاد توانسته اند پیچیده‌ترین فعالیت‌های علمی را انجام داده و برای کشور افتخار آفرینی کنند.

غاربی، اقدامات جهاد دانشگاهی در استان اردبیل را ثمربخش دانست و تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان اردبیل، به دو مقوله کار علمی و فرهنگی به خوبی توجه داشته و باید در راستای فعالیت‌های پژوهشی و تولید ثروت از طریق علم گام‌های بیشتری بردارد و باید به مقوله تجاری سازی علم و نقشی که برای جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور تبیین شده توجه ویژه‌ای داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل، افزود: دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های مختلف در استان باید ضمن برقراری تعامل مناسب با مجموعه جهاد دانشگاهی در اردبیل، از دستاورد‌های این نهاد در زمینه‌های علمی و پژوهشی استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی با فعالیت‌های مناسب خود زمینه مناسبی را برای ترویج و نهادینه‌سازی ارزش‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها فراهم کرد که این فعالیت ارزنده قابل ‌تقدیر است.

مدرس دانشگاه‌های استان اردبیل، با اشاره به رویکرد آموزش‌های مهارتی و دانش بنیان بودن فعالیت‌های جهاد دانشگاهی افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه‌های رویان، ایجاد و فعالیت مرکز آموزش علمی کاربردی و جذب دانشجو در رشته شغل‌های مناسب و هم راستا با رسالت جهاد دانشگاهی و همچنین برگزاری دوره‌های مهارتی و اشتغال محور کوتاه مدت، کشت و تولید دارو‌های گیاهی، خبرگزاری ایسنا و ایکنا و فعالیت‌های حرفه‌ای در زمینه رسانه و فضای مجازی، انتشارات و... که از مهمترین فعالیت‌های این نهاد انقلابی ارزشمند بوده و بسیار ارزنده می‌باشد.

غاربی اظهار کرد: نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی کانون خلاقیت، ابتکار و نوآوری در کشور است و در سال ۵۹ و با فرمان حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد که تشکیل این نهاد نشان دهنده توجه ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه است.


نظر شما :