انتشار ۱۲۲ کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۷ کد : ۲۰۱۷۱ فرهنگی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: یکی از اهداف و رسالت‌های فرهنگی جهادانشگاهی توجه به علوم مختلف و نشر آن در قالب کتاب است.
انتشار ۱۲۲ کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی سه‌شنبه 24 تیرماه، در جلسه شورای علمی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل، با بیان این مطلب افزود: با توجه اعتماد دانشگاهیان و مولفان به این انتشارات و جایگاه خوب آن در استان، تاکنون یکصد و ۲۲ عنوان کتاب در این مرکز در حوزه‌های مختلف به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل با برنامه‌ریزی، نظارت، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در امور نشر کتاب، فعالیت‌های ارزشمندی را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام می دهد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل به کیفیت مناسب کتاب‌هایی چاپ شده در این مرکز اشاره و تصریح کرد: انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان یکی از ظرفیت‌های این نهاد تاکنون خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ به جامعه ارائه کرده است.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه نشر کتاب‌های علمی و دانشگاهی موجب بهبود کیفیت آموزشی در استان می‌شود، خاطرنشان کرد: انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان نشر دانشگاهی آمادگی لازم برای چاپ و انتشار کتب اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را دارد.

وی تصریح کرد: چاپ کتاب‌های علمی، آموزشی و دانشگاهی در این مرکز، علی‌رغم پیچیدگی علمی از مدیریت زمان مناسبی برخوردار است و مباحث شورای علمی، داوری تخصصی و سایر ملزومات چاپ در بازه زمانی کمتر از دو ماه انجام می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه شورای علمی این انتشارات متشکل از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان در گروه‌های علوم انسانی، کشاورزی، علوم پایه، فنی مهندسی، پزشکی و زبان‌های خارجه است، ادامه داد: در این مرکز با توجه به کیفیت علمی، ساختار ادبی و نگارشی، به روز بودن منابع و اطلاعات، صرفه‌ اقتصادی و عرضه آسان، پذیرش کتاب صورت می‌گیرد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه سعی داریم در سال‌‌‌جاری بیش از پیش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان گام برداریم، یادآور شد: کلیه کتاب‌های مورد تایید شورای علمی، توسط اساتید برجسته مورد داوری تخصصی قرار می‌گیرد تا با بالاترین کیفیت وارد بازار نشر شود.

گفتنی است در جلسه شورای علمی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل 13 عنوان کتاب مورد بررسی و داوری قرار گرفت.


نظر شما :