استاندار اردبیل در مراسم امضای قرارداد بازنگری طرح جامع گردشگری عنوان کرد:

عملکرد مناسب جهاددانشگاهی در اعتلای صنعت گردشگری استان اردبیل

۱۲ تیر ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۹ کد : ۱۹۶۶۴ پژوهشی تاپ خبر
استاندار اردبیل گفت: در بازنگری طرح جامع گردشگری به دنبال احیاء سیمای گردشگری استان با نگاه ویژه به بخش های گردشگری نوین مانند گردشگری ورزشی، مذهبی و گردشگری سلامت هستیم..
عملکرد مناسب جهاددانشگاهی در اعتلای صنعت گردشگری استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اکبر بهنام‌جو، پنج‌شنبه 12 تیرماه، در مراسم امضای قرار داد بازنگری طرح جامع گردشگری استان با بیان این مطلب، افزود: تمام دستگاه ها موظف هستند برای جمع آوری اطلاعات پایه‌ای، همکاری لازم را با جهاددانشگاهی استان در بازنگری طرح جامع گردشگری انجام دهند.

وی با بیان اینکه در روزهای شیوع ویروس کرونا، استقبال مردم از ظرفیت‌های گردشگری در طبیعت نسبت به مکان های سرپوشیده در استان بیشتر شده است، ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری استان اردبیل می‌تواند شادی و نشاط اجتماعی برای همشهریان به ارمغان بیاورد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه این بازنگری فرصت خوبی برای توسعه گردشگری استان محسوب می شود، تصریح کرد: با بازنگری طرح جامع گردشگری استان زیر ساخت‌ها و اهداف کلان و توسعه ای استان در حوزه گردشگری محقق می‌شود.

بهنام‌جو اضافه کرد: با اجرای این طرح زمینه بهره‌مندی گردشگران از ظرفیت‌های خدادادی استان فراهم می شود.

وی از اختصاص ۹۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل برای ارتقای زیرساخت‌های گردشگری استان خبر داد و افزود: اردبیل دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین منطقه است که به یقین اختصاص اعتبار مناسب به رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری استان منجر خواهد شد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه با بازنگری این طرح می‌توان اهداف و زیرساخت‌های لازم را با دیدگاهی روشن فراهم کرد، گفت: در این حوزه ضرورت دارد برنامه‌ریزی میان مدت به شکل مطلوب تدوین شود تا استان در چهار سال آینده بتواند در بخش گردشگری جهش واقعی را تجربه کند.

بهنام‌جو اقدامات جهاددانشگاهی را در راستای اعتلای صنعت گردشگری  استان مناسب اعلام کرد و گفت: در طرح جامع گردشگری که در سال‌های گذشته اجرایی شده است، 90 درصد اطلاعات گردشگری استان بر اساس شاخص‌های گردشگری استحصال شده که در بازنگری طرح ضمن به روز رسانی آن اطلاعات با مدنظر قرار دادن شاخص های جدید، این طرح تکمیل می تواند به بستر سازی و برنامه ریزی های گردشگری استان کمک کند.

وی با اشاره به اینکه طراحی و داشتن منظر شهری و نظارت بر طراحی نمای شهری، امری مهم در توسعه صنعت گردشگری است، خاطرنشان کرد: می توان با احیا و بهسازی برخی مناطق به روند توسعه گردشگری و ایجاد جاذبه‌های گردشگری در استان کمک کنیم.

استاندار اردبیل یاد آور شد: با بهره‌مندی از اعتبارات اخذ شده، زیرساخت‌های گردشگری به ویژه کمربند طلایی سبلان که جزو برنامه‌های اصلی میراث فرهنگی در توسعه صنعت گردشگری اردبیل است،  تکمیل خواهد شد.


نظر شما :