رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در جهادانشگاهی اردبیل

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۸۲۳۹ عمومی فرهنگی تاپ خبر
در جلسه شورای انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل از ۱۰ عنوان کتاب منتشر شده توسط این مرکز رونمایی شد.
رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در جهادانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این جلسه که روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت در این نهاد برگزار شد، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است و کتاب نقش کلیدی در گسترش آن دارد، گفت: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل از ظرفیت‌های این نهاد محسوب می‌شود و تاکنون خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ به جامعه ارائه کرده است.

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است، ادامه داد: انتشار علوم مختلف در قالب کتاب‌های منتشر شده توسط مرکز انتشارات این نهاد، یکی از اهداف و سیاست‌های جهادانشگاهی است و خوشبختانه این مرکز مورد اعتماد دانشگاهیان و مولفان بوده و جایگاه خوبی را در استان دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نشر کتاب‌های علمی و دانشگاهی موجب بهبود کیفیت روند آموزشی در استان می‌شود، مرکز انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل آماده چاپ و انتشار کتب اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می‌باشد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل یادآور شد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی علمی، فرهنگی و پژوهشی تلاش می‌کند تا رسالت‌های خود را در حوزه‌های مختلف به خوبی ایفا نماید.

در این جلسه مدیر مسئول انتشارات جهادانشگاهی استان اردبیل با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این حوزه، اظهار کرد: در سال گذشته با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا موجب اخلال در فعالیت‌های این مرکز شده بود، ۲۵ عنوان کتاب به چاپ رسید و ۱۰ عنوان کتاب نیز در مراحل داوری مورد پذیرش قرار نگرفت.

مهران محمدی تصریح کرد: تاکنون یکصد و ۲۲ عنوان کتاب توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل به چاپ رسیده که این امر نشان از روند مناسب فعالیتهای این مرکز در حوزه نشر کتاب را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سعی خواهیم کرد در سال‌‌‌جاری بیش از پیش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان گام برداریم، یادآور شد: در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل کتاب‌های علمی آموزشی و دانشگاهی مولفان طی پروسه علمی 40 روزه و بعد از داوری، انجام اصلاحات لازم و تایید وارد عرصه چاپ و نشر می‌شود.

مدیر مسئول انتشارات جهادانشگاهی استان اردبیل، حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان را در شورای علمی، از نقاط قوت ای مرکز برشمرد و افزود: کلیه کتاب‌های مورد تایید شورای علمی، توسط اساتید برجسته مورد داوری تخصصی قرار می‌گیرد تا با بالاترین کیفیت وارد بازار نشر شود.

گفتنی است در این جلسه از کتاب‌های «جهانی شدن و جایگاه مخاطب»، «مفاهیم زیستی در بیوتکنولوژی علوم دامی»، «قهرمان من تویی!»، «کمانش قالب اویلر»، «گوشت، فرآورده‌های گوشتی و شیلات تکمیلی»، «شیمی ترکیبات طبیعی»، «کلان داده»، «حاکمیت فقه و ولایت فقیه»، «اصول شبکه‌های نسل پنجم موبایل» و «تنوع زیستی و اکوسیستم» رونمایی شد.

 


نظر شما :