استاندار اردبیل:

طرح های کلان توسعه‌ای در بازنگری طرح جامع گردشگری استان تدوین شود

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۸ کد : ۱۷۵۸۴ پژوهشی تاپ خبر
استاندار اردبیل بر تدوین طرح های کلان توسعه ای در بازنگری طرح جامع گردشگری استان تاکید کرد.
طرح های کلان توسعه‌ای در بازنگری طرح جامع گردشگری استان  تدوین شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، اکبر بهنامجو با بیان این مطلب در جلسه بررسی روند بازنگری طرح جامع گردشگری استان تصریح کرد: استفاده از پتانسیل‌های مهم منطقه‌ای باید در این طرح مدنظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌هایی چون آبهای گرم معدنی، مناطق بکر گردشگری، زندگی عشایری، کوه سبلان، پیستهای اسکی و جاذبه‌های طبیعی استان در تدوین طرح‌های توسعه گردشگری استان خاطرنشان کرد: باید طرح‌های گردشگری خاص در سطح کشور تعریف شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه لازم است متناسب با زمان و شرایط استان، برنامه‌های جدیدی به طرح جامع گردشگری استان افزوده شود، اضافه کرد: ارتقای سطح آموزش‌های حوزه گردشگری در برنامه‌ریزی مناسب و توسعه اقتصاد گردشگری موثر است.

بهنام‌جو تصریح کرد: با توجه به پتانسیل استان اردبیل در حوزه گردشگری و گذشت زمان طولانی از تهیه اولین طرح جامع گردشگری استان در سال 1378 لازم است تا بازنگری اساسی در خصوص این طرح انجام گیرد.

وی تهیه ضوابط و مقررات برای تأسیسات گردشگری مانند اقامتگاه‌ها و مجتمع‌های بین راهی و آبدرمانی و ... را در قالب این طرح خواستار شد و گفت: توجه به ویژگی‌های جغرافیایی مناطق مختلف استان در راستای برنامه‌ریزی‌های آتی جزء ضروریات بازنگری طرح جامع گردشگری استان است

استاندار اردبیل بر همکاری همه جانبه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، جهاددانشگاهی اردبیل و مدیر پروژه به عنوان سه ضلع اصلی بازنگری طرح جامع گردشگری استان تاکید کرد.

  • بازنگری طرح جامع گردشگری استان، گامی در راستای توسعه گردشگری و اشتغال‌زایی است

در این جلسه رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن تشکر از حسن اعتماد استاندار اردبیل و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در واگذاری بازنگری طرح جامع گردشگری استان به جهاددانشگاهی اظهار کرد: برای این امر تیم تحقیقاتی بر اساس توانمندی‌های موجود در استان و بدنه جهاددانشگاهی تشکیل شده است تا ضمن تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها، راهبرد‌های کلان توسعه گردشگری استان و برنامه ریزی ساختاری- عملیاتی تحقق این امر تدوین ‌شود.

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به نامگذاری سالجاری به نام «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری سازمان‌ها و افراد دخیل در بازنگری طرح جامع گردشگری استان بتوانیم در راستای توسعه گردشگری و اشتغال‌زایی در این حوزه به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای شکوفایی استان، گامی برداریم.

  • بازنگری طرح جامع گردشگری استان توسط جهاددانشگاهی انجام می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت بازنگری طرح جامع گردشگری استان گفت: در نخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالجاری که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان وزیر معین برگزار شد، بازنگری طرح جامع گردشگری اردبیل به عنوان تکلیف اصلی استان اردبیل تعیین شد.

نادر فلاحی تصریح کرد: با توجه به همکاری‌های قبلی و قابلیت‌های بالای جهاددانشگاهی اردبیل در انجام طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی، بازنگری طرح جامع گردشگری استان توسط جهاددانشگاهی و با نظارت مدیر پروژه، استانداری اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اجرایی خواهد شد.

  • تعادل بخشی حوزه گردشگری و توسعه متوازن، استراتژی اصلی طرح جامع گردشگری استان است

در ادامه این جلسه دکتر محمدتقی رهنمایی، استاد دانشگاه تهران و مدیر پروژه نیز ضمن تشکر از توجه ویژه استاندار اردبیل و سایر سازمان‌های مرتبط با طرح به حوزه گردشگری اردبیل و لزوم انجام بازنگری در طرح جامع گردشگری استان بیان کرد: استراتژی اصلی ما در این طرح، تعادل بخشی گردشگری و توسعه متوازن استان و پیمایش ترکیب و خاستگاه مسافران و گردشگران ورودی به استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: توجه به پژوهشگران بومی که از موارد مهم در راستای انجام طرح با توجه به نتایج مثبت آن می‌باشد به خوبی توسط سازمان های مرتبط استانی با طرح جامع گردشگری استان مورد توجه ویژه قرار گرفته است. 


نظر شما :