بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل کلید خورد

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۰ کد : ۱۷۴۵۷ پژوهشی تاپ خبر
با برگزاری جلسه هماهنگی در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بازنگری طرح طرح جامع گردشگری استان اردبیل توسط جهاددانشگاهی کلید خورد.
بازنگری طرح جامع گردشگری استان اردبیل کلید خورد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل  گفت: در نخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالجاری که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان وزیر معین برگزار شد، بازنگری طرح جامع گردشگری اردبیل به عنوان تکلیف اصلی استان اردبیل تعیین شد.

نادر فلاحی با بیان اینکه طرح جامع گردشگری استان اردبیل در سال 13۷۸ تدوین شده است، تصریح کرد: با توجه به تغییرات ایجاد شده در بخش‌های مختلف، این طرح نیازمند به‌روزرسانی و بازنگری در راستای توسعه استان است.

وی با اشاره به اینکه بازنگری این طرح به صورت راهبردی و عملیاتی در بازه زمانی سه ماهه انجام می‌گیرد،  اظهار کرد: با توجه به تاکید استاندار اردبیل مبنی بر استفاده از ظرفیت مراکز دانشگاهی بومی اردبیل برای بازنگری این طرح با حمایت‌های لازم از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان، این مهم به جهاددانشگاهی واگذار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بیان کرد:  باید تمام بخش‌ها اعم از گردشگری، میراث فرهنگی، سرمایه‌گذاری، معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها، گردشگری مجازی، امتیاز مرزی بودن، گردشگری سلامت، آبدرمانی‌ها، ویژگی‌های فرهنگی، آئینی، عشایری، بومگردی، عزاداری و سایر حوزه‌ها در بازنگری طرح لحاظ شود.

فلاحی از اختصاص سه میلیارد ریال اعتبار برای بازنگری طرح جامع گردشگری استان خبر داد و افزود:‌ مهمترین شاخصه در بازنگری این طرح، تدوین پکیج‌های سرمایه‌گذاری برای هر منطقه و تعیین نقش تمام بخش‌ها اعم از دولتی، بخش خصوصی، سیستم بانکی و نهادهای مربوطه است.

وی بازنگری طرح جامع گردشگری استان را کاری اساسی و ماندگار در اردبیل عنوان کرد و گفت: براساس این طرح برنامه‌های گردشگری در استان اجرا می‌شود.

در این جلسه مدیر مرکز مطالعات شهری جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن تشکر از حسن اعتماد  اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به این نهاد گفت: با توجه به تجربیات جهاددانشگاهی در این زمینه، تلاش خواهیم کرد که بازنگری طرح جامع گردشگری طبق شرح خدمات تعیین شده به بهترین شکل انجام گردد.

فرشید پاسدار از آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری در اجرای طرح‌های گردشگری استان اردبیل خبر داد و افزود: در اواخر سال گذشته پنج طرح تحقیقاتی و مطالعاتی به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ارائه شده است که در حال بررسی است که امیدواریم با این طرح‌ها بتوانیم در توسعه گردشگری استان نقش خود را ایفا نماییم.


( ۱ )

نظر شما :