به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل؛

کتاب شیمی ترکیبات طبیعی منتشر شد

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۸ کد : ۱۷۱۱۰ فرهنگی تاپ خبر
مرکز انتشارت جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب «شیمی ترکیبات طبیعی: منابع، جداسازی‌ها و ساختارها» را در ۱۴ فصل و ۲۵۶ صفحه منتشر کرد.
کتاب شیمی ترکیبات طبیعی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، این کتاب توسط ریموند کوپر و جرج نیکلا در سال 2014 تالیف گردیده و توسط دکتر الهام عزت‌زاده، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و شیوا حبیب‌زاده مومن عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ترجمه گردیده است.

کتاب «شیمی ترکیبات طبیعی: منابع، جداسازی‌ها و ساختارها» دربردارنده اطلاعات بنیادی مربوط به جنبه‌های علمی گیاهان و فرآورده‌های گیاهی است و با توجه به اهمیت انکارناپذیر دانش شیمی در پیشرفت علوم گیاهی و گیاهان دارویی و از طرفی گسترده بودن نیاز جوامع مختلف به این علوم، آشنایی دانشجویان رشته‌های مختلف مرتبط از جمله علوم زیستی، شیمی، فیتوشیمی، بیوشیمی گیاهی، فارماکوگنوزی با مباحث مذکور ضروری به نظر می‌رسد.

در این کتاب سعی شده به طور منسجم و نوین ترکیبات طبیعی گیاهی از نظر ساختار شیمیایی، بیوسنتز، ویژ گی‌ها، روش‌های شناسایی  و کاربرد آنها مورد بررسی قرار گیرد و در پایان آن، روش‌های مهم و مدرن استخراج و استحصال شرح داده شده است.

 این کتاب  به قیمت 30 هزار تومان قابل تهیه می‌باشد.


( ۱ )

نظر شما :