برگزاری دوره آموزشی " حجاب و عفاف " در جهاددانشگاهی اردبیل

۲۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۳ کد : ۹۵۴۸ آموزشی
با هدف تبین اهمیت حجاب دوره آموزشی"حجاب و عفاف" دوشنبه ۲۴ تیرماه در جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
برگزاری دوره آموزشی " حجاب و عفاف " در جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بدحجابی اثرات سوء فراوانی را در جامعه به دنبال دارد، گفت: باید در زندگی ابعاد مختلف مربوط به حجاب را برای فرزندان تبیین و در جهت رعایت پوشش اسلامی آن‌ها را ترغیب کرد.

حجت الاسلام صبری با بیان اینکه در قرآن کریم مفاهیم کلیدی تعلیم و تربیت در تمامی ابعاد استنباط و ذکر شده است، ادامه داد: حجاب آثار تربیتی در دو زمینه فردی و اجتماعی دارد که مهم‌ترین آثار آن در بعد فردی، شخصیت، سلامت جسمانی، استحکام خانواده، آرامش و امنیّت و در بعد اجتماعی، مسئولیت اجتماعی، آزادی زن، سلامت اخلاقی جامعه و حفظ نیروی کار اقتصادی و استقلال فرهنگی است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه پوشیدن لباس، امری فطری است، اظهارکرد: نوع لباس، نشانه شخصیت انسان است و هر لباسی، حامل فرهنگی ویژه و نشان دهنده نگرش و شخصیت صاحب آن است.

صبری یادآور شد:بر اساس شواهد و قرائن زنان پوشیده در گوهر عفاف، درونى پاک و اعتقادى قوى دارند و حیا و حجاب را تدبیرى براى صیانت از خویش و سلامت جامعه اسلامى مى‏دانند.

وی با بیان اینکه تأثیر پوشش افراد در ارتقاء سلامت و شکوفایی استعدادها انکارناپذیر است، خاطرنشان کرد: برخی بی‌توجهی‌ها در جامعه نسبت به حجاب در ساحت فردی و اجتماعی اثرات مخرب دارد و گرایش‌های اجتماعی نشان می‌دهد که پوشش برای افراد یک ارزش است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اسلام در مورد حجاب چشم، هم به مرد و هم به زن تأکید زیادی داشته است، تصریح کرد: قرآن قبل از اینکه بگوید پوشش مناسب داشته باشید می‌فرماید در مرحله اول چشم باید عفیف باشد.

صبری با بیان اینکه حیا و حجاب زن، تدبیرى است که خود زن با نوعى الهام، براى گرانبها کردن خود و حفظ موقعیتش در برابر مردان به کار مى‏برد، اضافه کرد: قبل از اینکه به زنان امر شود که با پوشش مناسب در جامعه حاضر شوند، به مردان درخصوص حجاب چشم امر شده است.


نظر شما :