به همت جهاددانشگاهی اردبیل؛

کارگاه آموزشی"بافته‌های داری" در استان اردبیل برگزار شد

۱۷ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۹ کد : ۹۳۷۴ آموزشی تاپ خبر
سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری شش کارگاه آموزشی"بافته‌های داری" در شهرستان‌های پارس‌آباد، گرمی و نمین خبر داد.
کارگاه آموزشی"بافته‌های داری" در استان  اردبیل برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، بهرنگ کوهی با اعلام این خبر افزود: افزایش کیفیت و توانمندی، رفع ایرادات و پاسخ‌گویی به سوالات فنی شاغلین در حوزه صنایع دستی، حفظ و احیای طرح‌های گلیم بافی بومی منطقه از اهداف اصلی برگزاری این کارگاه‌ها بود.

وی ادامه داد: با آموزش‌های ارائه شده در این کارگاه‌ها افراد می‌توانند مهارت لازم را بیاموزند و با کمی سرمایه یک کارگاه گلیم بافی راه‌اندازی و درآمد کسب کنند.

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه در کارگاه‌های مذکور بیش از 200 نفر از بانوان شهرستان‌ها طی مدت زمان 72 ساعت آموزش دیده‌اند، خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها در راستای اجرای قرارداد آموزشی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شده است.

کوهی با بیان اینکه آخرین دوره کارگاه آموزشی"گلیم‌بافی" در روستای "گلشن" شهرستان نمین با حضور 32 نفر از بانوان فعال در حوزه صنایع دستی در حال برگزاری است، تصریح کرد: پس از پایان دوره به شرکت‌کنندگان این کارگاه‌‌‌ آموزشی گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

 

 


نظر شما :