مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

صدور مجوز تولید محصولات فناورانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۶ کد : ۸۷۲۷ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
در راستای تسهیل مراحل اخذ مجوز محصولات فناورانه حوزه سلامت، تمام مراحل کارآزمایی و اعطای مجوز در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها انجام می‌گیرد و نیازی به مراجعه به وزارت بهداشت نیست.
صدور مجوز تولید محصولات فناورانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌گیرد

بهگزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب در گفتگو با صدا و سیمای مرکز اردبیل در حاشیه نشست مطبوعاتی که سه شنبه 21 خرداد در جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد، افزود: شرکت‌های مستقر در مراکز رشد می‌توانند فرآورده‌های دارویی خود را برای بررسی و صدور مجوز به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه نمایند.

دکتر حسین وطن‌پور تصریح کرد: پس از اخذ استانداردهای لازم، کارآزمایی بالینی در مراکز تحقیقاتی انجام می‌گیرد و در نهایت یک محصول قابل مصرف و مورد تایید سازمان غذا و دارو تولید و عرضه می‌شود.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیبا اشاره به اینکه استان اردبیل ظرفیت‌های خوبی برای توسعه و فعال کردن طرح‌های فناورانه دارد، تصریح کرد: با توجه به فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان می‌توان با تحقیق و پژوهش بسیاری از مشکلات و مسائل استان را حل کرد.

 

 

وطن‌پور بر حمایت از فناوران و اصلاح برخی قوانین حوزه فناوری تاکید کرد و افزود: با شناسایی نیازها و مشکلات موجود و بهره‌گیری از توانمندی‌های واحدهای فناور می‌توانیم بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم.

ویخاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، تنوع آب و هوایی و پراکندگی گسترده گیاهی می‌توان ضمن درآمدزایی از خام‌فروشی جلوگیری و از این گیاهان برای تولید محصول و داروهای گیاه استفاده کرد.

وطن‌پور با بیان اینکه با فعالیت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل، فرصت مناسبی در استان برای تولید داروهای گیاهی فراهم شده است اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در این حوزه به خوبی عمل کرده است.


نظر شما :