رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل:

رشد چشمگیر میزان موفقیت‌ در مرکز درمان ناباروری قفقاز / طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی اجرا می‌شود

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۴۰۲ پژوهشی
میزان موفقیت‌های درمانی مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در سال ۱۳۹۷ در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته است.
رشد چشمگیر میزان موفقیت‌ در مرکز درمان ناباروری قفقاز / طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: با توجه به میزان بالای ناباروری در استان، فعالیت در زمینه سلامت باروری و تلاش برای ایجاد ساختار و بسترهای مناسب جهت دسترسی آسان زوج‌های نابارور، امری ضروری است.

دکتر مهران اوچی اردبیلی از اجرای طرح حمایت مالی از زوجین نابارور برای چهارمین سال متوالی در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد و افزود: زوج‌های مراجعه کننده به این مرکز در صورت دارا بودن شرایط دستورالعمل ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت می‌توانند خدمات درمانی میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) را با تخفیف و تعرفه دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در این مرکز  524 زوج نابارور تحت پوشش این طرح با حمایت 85 درصدی در هزینه‌ها قرار گرفتند، ادامه داد: در راستای طرح تحول سلامت و بر اساس قرارداد منعقده فیمابین دانشگاه علوم پزشکی استان و مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل، این مرکز آماده ارائه بهترین و جدیدترین خدمات درمانی به زوجین نابارور است. 

عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با اشاره به اینکه با توجه به ارزیابی، نتایج عملکرد و میزان موفقیت استفاده از روش‌های کمک باروری، این مرکز توانسته مطابق با پروتکل‌های جهانی و کشوری عمل کند، تصریح کرد: در سال گذشته سه هزار و 372 پرونده برای زوج‌های مراجعه کننده به مرکز درمان ناباروری قفقاز تشکیل شد که از این تعداد 243 زوج با روش IVF، یک هزار و 141 زوج با روش IUI و مابقی با استفاده از روش‌های دیگر تحت درمان قرار گرفتند.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه طبق اعلام خانواده‌ها، در سال 1397 درمان 250 زوج نابارور موفقیت آمیز بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 300 زوج از کشورهای همسایه در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل تحت درمان قرار گرفته است و هم اکنون این مرکز به عنوان مرکزی معتبر علاوه بر ارائه خدمات به استان، به کشورهای همجوار نیز خدمات ارائه می‌کند.

وی اضافه‌کرد: این مرکز با استفاده از جدیدترین روش‌های علمی و به روزترین امکانات، تجهیزات و بهره‌مندی از کادر تخصصی و درمانی مجرب خدمات کمک باروری از جمله میکرواینجکشن(ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی(IVF)، انتقال جنین فریز شده، نگهداری جنین، اسپرم و تخمک، تلقیح داخل رحمی (IUI) و همچنین انجام روش PRP برای درمان شکست مکرر لانه گزینی و تعیین جنسیت را به صورت تخصصی به مراجعین ارائه می‌کنند.

عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل اظهارکرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در بخش اتاق عمل و کلینیک‌های تخصصی مردان و زنان، آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، کمک باروری و مشاوره ژنتیک، مامایی و روانشناسی آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان است.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه سنین باروری در زندگی نباید نادیده گرفته شود، اظهارکرد: زوج‌هایی که نگران ناباروری خود هستند، بدون اتلاف وقت باید به مراکز درمانی مراجعه کنند تا با مشاوره‌های مناسب علت ناباروری تشخیص داده و بهترین روش درمانی به آن‌ها پیشنهاد شود.

وی یادآورشد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل برای درمان زوجین نابارور از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و پیوسته در مسیر ایجاد امید به زندگی گام خواهد برداشت.


نظر شما :