در دیدار رئیس جهاددانشگاهی و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل عنوان شد:

ایجاد زیرساخت‌های مناسب درمان ناباروری در استان اردبیل/ فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل مطابق با استانداردهای جهانی است

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۳ کد : ۲۶۴۴۱ پژوهشی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: ارتقا امکانات و سطح خدمات مرکز درمان ناباروری این واحد، رضایت مراجعه کنندگان را به دنبال داشته است.
ایجاد زیرساخت‌های مناسب درمان ناباروری در استان اردبیل/ فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی اردبیل مطابق با استانداردهای جهانی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی سه شنبه 9 دیماه با بیان این مطلب در دیدار با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه این دانشگاه با جهاددانشگاهی به ویژه در واگذاری برنامه حمایت مالی زوج نابارور و توسعه خدمات ناباروری، اظهار کرد: این نهاد در حوزه سلامت باروری زیرساخت‌های مناسبی جهت ارائه خدمات درمانی به زوجین نابارور ایجاد کرده است.

وی افزود: جهاددانشگاهی با توجه به نیازسنجی دقیق با ایجاد مرکز درمان ناباروری قفقاز بخشی از دانش فنی پژوهشگاه رویان که یک قطب تحقیقاتی و فناوری در تراز بین‌المللی و پیشگام در توسعه علم، فناوری و نوآوری در علوم زیستی است را در استان اردبیل بومی سازی کرد که توانسته است به ارتقای علمی و درمانی استان کمک شایانی کند.

 رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه با تلاش و فعالیت این مرکز و طبق اعلام خانواده‌ها درمان بیش از یک هزار و 600 زوج در ده سال گذشته موفقیت آمیز بوده است، تصریح کرد: این مرکز به همت جهاددانشگاهی و با حمایت مسوولان و دانشگاه علوم پزشکی استان در سال 1389 راه‌اندازی شده است و روز به روز زیرساخت های لازم برای توسعه فعالیت‌های آن فراهم می شود.

مهران اوچی اردبیلی افزود: در سه سال اخیر بیش از 20 میلیارد ریال برای ارتقاء تجهیزات و راه اندازی بخش لاپاروسکوپی و هیستروسکوپی این مرکز هزینه شده است و یک فلوشپ نازایی و دو نفر دارای دوره تکمیلی لاپاروسکوپی و رادیولوژی نازایی جهت گسترش خدمات قابل ارائه به زوج های نابارور جذب شده است.

وی تصریح کرد: در پنج سال اخیر تسهیلات درمانی خوبی با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان، بیمه برکت و ادارات کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان  در قالب طرح‌های حمایتی به زوجین نابارور و کم بضاعت ارائه و دغدغه تامین هزینه‌های درمان بسیاری از مراجعه کنندگان برطرف شده است.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: با حمایت مسئولان استانی زمینی با کاربری درمانی برای احداث مجتمع سلامت به جهاددانشگاهی اردبیل واگذار شده است که با راه‌اندازی آن شاهد توسعه فعالیت‌های درمان ناباروری و گسترش خدمات حوزه سلامت خواهیم بود.

در این دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، خدمات جهادانشگاهی در حوزه سلامت باروری استان را بسیار ارزشمند خواند و افزود: اگر نام استان اردبیل در حوزه سلامت باروری مطرح می شود و حرفی برای گفتن در این زمینه دارد در سایه فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی استان است که توانسته با تعامل موثر با دانشگاه علوم پزشکی این خلاء را در استان رفع نماید.

محمدرضا رضایی بنا، ضمن قدردانی از اهتمام جهاددانشگاهی در توجه به حوزه سلامت باروری استان یادآور شد: با توجه به میزان موفقیت قابل قبول و رشد چشمگیر فعالیت‌های این مرکز، حمایت‌های لازم جهت پیشبرد اهداف آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی_درمانی استان اردبیل ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: خدمات و روش‌های مورد استفاده در مراکز درمان ناباروری باید مطابق با استاندارد ملی و جهانی و به روز پیش برود که مرکز درمان ناباروری قفقاز با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم در این زمینه موفق عمل کرده است.

رضایی به ارتباط تنگاتنگ مراکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی و ریحانه دانشگاه علوم پزشکی استان اشاره و خاطرنشان کرد: همکاری‌های صمیمانه این مراکز به ارائه خدمات بیشتر در این زمینه کمک شایانی می‌کند.


نظر شما :