ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه‌های اجرایی اردبیل در جهاددانشگاهی

۰۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۹ کد : ۲۶۳۸۸ آموزشی تاپ خبر
ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل توسط ارزیابان حرفه‌ای کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی  در واحد استان اردبیل برگزار گردید.
ارزیابی شایستگی مدیران دستگاه‌های اجرایی اردبیل در جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، درحاشیه این ارزیابی رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: این ارزیابی‌ها به سازمان­ها کمک می‌کنند تا شایستگی‌ها و مهارت‌های مدیران پایه، ارشد و میانی خود را بررسی کرده و به نیازها و الزامات آموزشی شخصی و شغلی آن‌ها آگاه بود.

مهران اوچی اردبیلی تصریح کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی مناسب یا ارائه خدمات موردنیاز میتوان شایستگی‌ها را بهبود بخشیده و با کمک روش‌های علمی و پذیرفته‌شده، نسبت به ارزیابی توانمندی و تصمیم به استخدام و ادامه همکاری یا قطع ارتباط شغلی اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران جهاددانشگاهی کشور یکی از مراکز ارزیابی شایستگی سرمایه انسانی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور می‌باشد که  با رعایت پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور ارزیابان حرفه ای و صاحب صلاحیت جهاددانشگاهی  به ارزیابی مدیران استان اقدام کرده است.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل یادآور شد: برای آرامش بیشتر ارزیابی شوندگان در این روزهای سخت کرونایی و پیشگیری از عوارض خستگی از سفر و استرس ناشی از تجربه حضور در محیط‌های خارج از استان، اجرای کانون ارزیابی و توسعه مدیران در استان محل سکونت مدیران برنامه‌ریزی و اجرا شد.

در این ارزیابی عضو کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی با اشاره به اهمیت و ضرورت شایسته سالاری در سازمانها، به ویژه در دستگاه‌های اجرایی بخش عمومی و دولتی، افزود: با توجه به متغییر بودن محیط‌های سازمانی وجود مدیران با تجربه، مسلط به دانش فنی و انعطاف‌پذیر امری ضروری است.

سیدرفیع موسوی با بیان اینکه از آنجا که انعطاف‌پذیری و سازگاری مدیران با شرایط، در موفقیت آنها نقش بسزایی دارد، ادامه داد:  مدیران موفق، نگرش مثبتی نسبت ‌به نظرات مغایر با تصمیمات خود دارند و این مدیران منعطف هستند که خود را با تغییرات منطقی تطبیق می‌دهند.  

وی اضافه کرد: شکوفایی مدیر، زمانی محقق می‌شود که انعطاف‌پذیری در قبال پیشنهادهای سازنده کارکنان و تغییر نگرش به ‌سوی خروجی‌های مناسب و مطلوب را بپذیرد.

عضو کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: دارا بودن ویژگی انعطاف‌پذیری و سازگاری با شرایط احتمالی در زمان‌‌هایی که اطمینان از تصمیم‌‌گیری با مخاطره مواجه است، از ارزشمندترین شقوق مدیریتی تلقی می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه روش‌های ارزیابی و توسعه برای انتخاب و پرورش مدیران به کار گرفته می‌شوند، افزود: کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران از قابل اطمینان ترین ابزارها محسوب میشود که می‌تواند در این امر موثر واقع شود.

وی ادامه داد: این کانون به منظور انتخاب‌ افراد واجد شرایط برای تصدی مناسب مدیریتی، توسط تیم‌ ارزیابی با استفاده از موقعیت‌های شبیه‌سازی‌شده و آزمون‌های‌ متنوع به ارزیابی گروهی‌ از شرکت‌کنندگان پرداخته است.

عضو کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه کانون‌های ارزیابی به دو نوع کانون‌های ارزیابی استخدامی و کانون‌های ارزیابی ارتقایی یا توسعه‌ای تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: از آنجایی که مراکز ارزیابی و توسعه بر محور شبیه‌سازی شرایط کاری استوارند، برای سنجش عینی شایستگی‌های مورد نیاز جهت انجام اثربخش کارها و وظایف، بهترین و موثرترین راه به شمار می‌روند.

موسوی ارزیابی و سنجش میزان قابلیت‌های بالقوه و بالفعل داوطلبین تصدی یک شغل مدیریتی، پیش بینی عملکرد آتی داوطلبین در صورت تصدی شغل و یا پست مدیریتی، امکان ارائه پیشنهادهایی جهت توسعه مهارت‌ و آموزش‌های مورد نیاز داوطلبین، ارائه مشاوره حرفه‌ای به داوطلبین در خصوص حرفه و مسیر رشد شغلی و حرفه‌ای و اطمینان از شایستگی افرادی که در پست‌های کلیدی سازمان هستند را از مهمترین اهداف کانون ارزیابی در سازمان‌ها عنوان کرد.


نظر شما :