به همت جهاددانشگاهی؛

برگزاری وبینار آموزشی «توسعه کسب و کارهای اینترنتی» در اردبیل

۰۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۵ کد : ۲۶۱۶۶ فرهنگی آموزشی
برگزاری وبینار آموزشی «توسعه کسب و کارهای اینترنتی» در اردبیل

وبینار آموزشی «توسعه کسب و کارهای اینترنتی» به همت مرکـز آموزش علمی کاربردی و معاونت فرهنگی  جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی استان اردبیل، این وبینار سه شنبه 2 دی‌ماه با حضور بیش از 40 نفر از دانشجویان و با هدف آشنایی افراد با روش و مهارتهای لازم برای ایجاد و توسعه کسب وکارهای اینترنتی برگزار شد.

مدرس کسب و کار و کارآفرینی با بیان اینکه این نوع فعالیت در بستر فضای مجازی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: با آموزش و تربیت نسل جوان از نحوه استفاده از فضای مجازی می‌توان فعالان عرصه کسب وکارهای نوین را افزایش و ارتقا داد.

شاهرخ شهابی شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور را فرصتی برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی و درآمدزایی عنوان کرد و افزود: این نوع کسب و کار فرصتی ایجاد می‌کند تا هر شخصی بتواند با کمترین هزینه برای خود یک شغل درآمد‌زا داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم در «سئو» سایت، تولید محتوای با کیفیت است، یادآور شد: سئو برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجو با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده است که افراد به آشنایی از نحوه تولید محتوا مناسب می‌تواند در این امر موفق عمل کند.

مدرس کسب و کار و کارآفرینی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری هر فرد می‌تواند یک برند و کارآفرینی را معرفی و رقم زند، اظهار کرد: برای خلاقیت توجه به ظرفیت، نیاز و توان شخصی، شهری، استانی، منطقه‌ای و کشوری نیز بسیار تأثیرگذار است.

شهابی با بیان اینکه کسب و کار اینترنتی می‌تواند فروشگاهی و یا خدماتی باشد، یادآور شد: بازاریابی نقش مهمی در ایجاد ارتباط بین مشتریان و بازار هدف دارد که اگر به آن توجه شود موفقیت در کسب و کار را به دنبال خواهد داشت.

وی بر ضرورت توجه به مدل کسب و کار اشاره و یادآور شد: هنگامی که یک کسب و کار به مشتریان خدماترسانی می‌کند، نه تنها باید به نیاز اساسی مشتری بلکه رضایت مشتری نیز توجه شود.


نظر شما :