بدری،نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی:

تمام تلاشم را برای پیشبرد اهداف جهاددانشگاهی به کار خواهم بست/اراده جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی پایلوت تولید نشاسته حفاری ستودنی است

۱۴ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۳ کد : ۲۳۴۸۵ پژوهشی تاپ خبر
نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و تاثیرگذار، در طول چهل سال فعالیت خود کارهای ارزشمندی در حوزه فناوری انجام داده است.
تمام تلاشم را برای پیشبرد اهداف جهاددانشگاهی به کار خواهم بست/اراده جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی پایلوت تولید نشاسته حفاری ستودنی است

به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی استان اردبیل، صدیف بدری در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی کشور با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به عملکرد خوب جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان لازم است حمایت‌های بیشتری از آن از طرف دولت و مجلس شورای اسلامی انجام گیرد تا زمینه بهره‌مندی همگانی از ظرفیت‌های علمی آن فراهم شود.

وی اظهار کرد: در استان اردبیل جهاددانشگاهی در حوزه سلامت باروری با ایجاد و ارتقاء زیرساخت‌های مناسب و ارائه خدمات پزشکی و درمانی مناسب به خانواده‌ها موفق عمل کرده است. همچنین در این مرکز تسهیلات خوبی با جلب حمایت خیرین و اجرای طرح‌های حمایتی برای درمان زوجین نابارور کم بضاعت ارائه می‌شود که قابل تحسین است.

نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مساعدت جهت احداث و راه‌اندازی مجتمع سلامت جزء اولویت‌های اصلی نمایندگان استان به ویژه بنده است که امیدورام با همدلی موجود شاهد آغاز به کار این مجتمع در آینده نزدیک باشیم.

بدری تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل با اجرای طرح‌های ملی توسعه مشاغل خانگی، داناب و سرباز ماهر، همچنین برگزاری آزمون‌های استخدامی و ارائه خدمات آموزشی تخصصی و مهارتی نقش بسزای در توانمندسازی و ایجاد اشتغال استان داشته است.

وی با اشاره به اینکه توسعه خدمات جهاددانشگاهی نیاز به حمایت و مساعدت مسؤولان و نمایندگان استان دارد، خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای پیشبرد اهداف تعیین شده این نهاد در راستای رفع نیازهای استان به کار خواهم بست.

این نماینده مجلس، با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته روی صنایع تبدیلی در استان اقدام موثری نشده است، اضافه کرد: اراده جهاددانشگاهی به عنوان یک سرمایه ملی مهم برای کشور جهت اهتمام به راه‌اندازی پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته حفاری ستودنی است و من به عنوان خادم ملت از آن تشکر می‌کنم.

بدری توسعه صنایع تبدیلی محصول سیب زمینی به عنوان محصول مهم تولیدی استان را امری ضروری و مهم در استان دانست، افزود: جهاددانشگاهی استان اردبیل با راه اندازی پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته حفاری به تولید محصولی با ارزش افزوده بالا از خام‌فروشی این محصول جلوگیری می‌کند.

وی بر حمایت از این طرح فناورانه تاکید و عنوان کرد: از جهاددانشگاهی برای تامین سوله و تجهیزات این واحد صنعتی با تخصیص اعتبارات با استفاده از ظرفیت‌های بودجه‌ای و تسهیلاتی کمک خواهیم کرد.

نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی انجام تحقیقات فندق در سه سال اخیر را در شناسایی توده‌های مقاوم به سرمای بسیار مهم عنوان و تصریح کرد: سرمای دیررس بهاره یکی از معضلات استان اردبیل در حوزه کشاورزی استان است به همین خاطر از جهاددانشگاهی انتظار دارین این تحققات را تا حصول نتجه ادامه دهد.

بدری در پایان اظهار کرد: در تصویب طرح‌ و برنامه‌های ارائه شده جهاددانشگاهی به مجلس شورای اسلامی، بهره‌مندی بیشتر پروژه‌های این نهاد از صندوق توسعه ملی و افزایش اعتبارات تخصیصی به جهاددانشگاهی در مجلس تلاش خواهم کرد.


نظر شما :