وبینار آموزشی و فرهنگی «ادبیات دفاع مقدس» در جهادانشگاهی اردبیل برگزار شد

۰۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۲ کد : ۲۳۲۷۱ فرهنگی تاپ خبر
به مناسبت هفته دفاع مقدس، وبینار آموزشی و فرهنگی «ادبیات دفاع مقدس» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
وبینار آموزشی و فرهنگی «ادبیات دفاع مقدس» در جهادانشگاهی اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این وبینار مسئول واحد ادبیات پایداری حوزه هنری اردبیل ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: وقایع و خاطرات این دوران ارزشمند باید در راستای ماندگاری ارزش‌های دفاع مقدس ثبت و ضبط شود تا آیندگان به تاریخ کشورشان افتخار کنند.

محمود مهدوی با بیان اینکه ایران سرمایه­‌های گرانقدری چون خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان دارد، یادآور شد: در زمان هشت سال دفاع مقدس، دشمن به ادوات و تجهیزات جنگی و نظامی قدرتمندی خود افتخار می‌کرد اما کشور عراق با همه داشته‌هایش در مقابل ایمان، روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و مقاومت جوانان کشور کم آورد و زانو زد.

وی بر ضرورت حفظ ارزش‌های دفاع مقدس تاکید و تصریح کرد: دفاع مقدس گنجینه‌ ارزشمندی از درس‌های زندگی است که باید از آن در تمام مراحل حیات الگوبرداری کرد و یاد و خاطره آن دوران را با ثبت و مرور خاطرات رزمندگان زنده نگه داشت.

این نویسنده و پژوهشگر ادبیات جنگ و دفاع مقدس یادآور شد: استان اردبیل از زمان جنگ تحمیلی 36 فرمانده شهید، 753 شهید دانش‌آموز، 63 شهید فرهنگی، قریب به 700 آزاده و 7 هزار جانباز به یادگار دارد که این امر ضرورت ثبت خاطرات ارزشمند آن دوران را دوچندان می‌کند.

گفتنی است در این وبینار خاطراتی از شهیدان دوران دفاع مقدس توسط مدرس وبینار، مهدوی بیان و به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

 


نظر شما :