رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

آشنایی نسل جوان با مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس ضرورت دارد

۰۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۷ کد : ۲۳۰۳۳ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل بر ضرورت آشنایی نسل جوان با مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس و الگوگیری از حماسه‌سازان آن دوران تاکید کرد.
آشنایی نسل جوان با مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس ضرورت دارد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی چهارشنبه 2 مهر با بیان این مطلب در حاشیه بازدید کارکنان جهاددانشگاهی استان اردبیل از نمایشگاه رزمی فرهنگی هفته دفاع مقدس با محوریت عملیات کربلای5 گفت: برگزاری برنامه‌هایی چون نمایشگاه به تصویرسازی رخدادهای دوران جنگ تحمیلی و بزرگداشت گنجینه دفاع مقدس کمک می‌کند و موجب یادآوری فداکاری‌های آن در جامعه امروزی می‌شود.   

 

مهران اوچی اردبیلی برگزاری نمایشگاه‌ عملیات‌های دفاع مقدس را کار بسیار ارزشمندی دانست و تصریح کرد: چنین فعالیت‌هایی می‌تواند در آشنایی نسل امروز با تاریخ پر افتخارکشور و تبیین تلاش ماندگار مردم در بوجود آمدن آن تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس سراسر درس آزادگی و ایستادگی است، افزود: در حال حاضر باید از وجود رزمندگان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس نهایت استفاده را داشته باشیم چرا که آنان تمام صحنه‌های جنگ را از نزدیک دیده و درک کرده‌اند.

اوچی اردبیلی، دوران دفاع مقدس را دوران سرنوشت‌ساز و تاریخی برای ملت ایران دانست و گفت: در حال حاضر که در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم باید از این فرصت برای ترسیم  بهتر و بیشتر آن استفاده کنیم.


نظر شما :